Pielęgniarki i położna USK we Wrocławiu z prestiżowym odznaczeniem

piątek, 17.5.2024 10:35 352 0

Postawa zawodowa, społeczna, etyczna i profesjonalizm stanowiący przykład dla innych pracowników - to cechy, które decydują o odznaczeniu przez Dolnośląską Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych (DORPiP) osób szczególnie zasłużonych dla swoich zawodów. We wtorek, 15 maja aż jedenaście pielęgniarek oraz jedna położna Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zostało uhonorowanych prestiżowym odznaczeniem BENE MERITUS („Słusznie zasłużony”).   

BENE MERITUS przyznawane jest przez specjalnie powołaną Kapitułę Odznaczenia. Wyróżnienie może być przyznane osobom legitymującym się co najmniej dziesięcioletnim stażem pracy w zawodzie pielęgniarki lub położnej, będącym członkami Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych (DOIPiP) we Wrocławiu. 

Odznaczenia są wręczane podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej, co dodatkowo podkreśla ich rangę i znaczenie. Tak też było w tym roku, podczas uroczystości zorganizowanej w Impart Centrum we Wrocławiu. 

- Miałam bardzo dużą przyjemność w przygotowaniu wniosku o odznaczenie BENE MERITUS dla pielęgniarek i położnej naszego szpitala, ponieważ wynikało to z głębokiego uznania dla ich profesjonalizmu. Zależy nam na tym, aby ich zaangażowanie, praca i empatia zostały oficjalnie potwierdzone i docenione na najwyższym poziomie. To panie, które cieszą się zaufaniem i uznaniem zespołów, w których pracują oraz wspierają funkcjonowanie i rozwój całego naszego ośrodka - tłumaczy dr Ewa Fabich, zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa USK we Wrocławiu i dodaje - Jesteśmy dumni, że praca i poświęcenie naszych pielęgniarek i położnej zostały szeroko dostrzeżone. To także pokazuje, że wysoki standard opieki medycznej w USK we Wrocławiu jest wynikiem codziennego, ciężkiego wysiłku naszego personelu.   

Uhonorowane pielęgniarki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu: 

 • Jadwiga Bednarz, 
 • Ewa Charlak, 
 • Dorota Chruściel, 
 • Anna Dadał, 
 • Aleksandra Gabrysz, 
 • Małgorzata Gdesz, 
 • Halina Kozłowska, 
 • Barbara Michalik, 
 • Barbara Pogorzelska, 
 • Izabela Sowińska, 
 • Danuta Wilkosz-Szuszkiewicz. 

Ponadto wśród wyróżnionych znalazła się Anna Sionkowska, położna, której zaangażowanie i profesjonalne podejście do obowiązków zawodowych zostały zauważone przez Kapitułę Odznaczenia. 

Podczas uroczystości Dyrektor USK we Wrocławiu Marcin Drozd wręczył kwiaty wyróżnionym paniom oraz przekazał gratulacje od pracowników placówki.

- Odznaczenie to potwierdzenie i uhonorowanie postawy zawodowej oraz społecznej, a także przestrzegania zasad etyki zawodowej, kluczowej w przypadku zawodów medycznych. Życzymy w pełni zasłużonej satysfakcji z wykonywanej pracy oraz jeszcze wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Składanie takich gratulacji wszystkim wyróżnionym, to nie tylko radość dla mnie jako dyrektora, ale także całego zespołu szpitala - mówił Marcin Drozd. 

Odznaczenie BENE MERITUS stanowi nie tylko formę podziękowania za wieloletnią służbę, ale także motywację dla innych do dążenia do jeszcze lepszej pracy na rzecz pacjentów. Dolnośląska Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu to organ DOIPiP, która zgodnie ze statutem organizacji zobowiązuje się do promowania wysokich standardów zawodowych i etycznych, czego wyrazem jest ustanowione odznaczenie. 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek