Chciała skoczyć z Mostu Milenijnego. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

wtorek, 2.4.2024 12:10 1447 0

Funkcjonariusze ruchu drogowego z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej po uzyskaniu informacji o zagrożeniu życia podjęli szybkie i kuteczne działania na jednym z wrocławskich mostów, dzięki którym w ostatnim momencie uratowali życie kobiety. Gdy mieszkanka Wrocławia została chwycona przez policjantkę, jedną nogą znajdowała się już poza barierką mostu.

Sobotnia służba (30 marca) funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – st. sierż. Anny Słowińskiej i sierż. szt. Dawida Oksiukowskiego przebiegała dość spokojnie. Mundurowi realizowali czynności służbowe ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w pobliżu Mostu Milenijnego.

Wszystko zmieniło się w momencie, gdy do policjantów podjechał mężczyzna, który przekazał im informację, że nieopodal, przy barierce mostu, stoi kobieta, której zachowanie wskazuje na to, że może próbować targnąć się na własne życie. Mundurowi natychmiast ruszyli w kierunku wskazanym przez zgłaszającego. Policjanci doskonałe wiedzieli, że w takich sytuacjach liczy się czas i nawet pojedyncze sekundy mogą zdecydować o tym, czy uda się uratować ludzkie życie. 

Słowa te znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ w momencie, gdy policjantka dobiegła do kobiety i chwyciła ją, aby uniemożliwić jej skok, mieszkanka stolicy Dolnego Śląska jedną nogą znajdowała się już poza barierką mostu i właśnie przekładała drugą. Na szczęście, dzięki determinacji i posiadanym umiejętnościom, mundurowi nie dopuścili do tego dramatycznego kroku. Gdy życiu kobiety już nic nie zagrażało, została ona przekazana medykom, którzy udzielili jej fachowej pomocy.

- Po raz kolejny szybka i przede wszystkim niezwykle skuteczna reakcja dolnośląskich policjantów pozwoliła uratować to co najcenniejsze – ludzkie życie. Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myśli, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo - informuje podkom. Przemysław Ratajczyk z Sekcji Prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji.

KWP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek