Katarzyna Żak uczci pamięć Wojciecha Młynarskiego

czwartek, 28.3.2024 12:34 180 0

Katarzyna Żak na deskach Impart Centrum złoży hołd mistrzowi słowa i swojemu nauczycielowi. 20 kwietnia Strefa Kultury Wrocław zaprasza w podróż z najpiękniejszymi piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

Katarzyna Żak za swoją pierwszą ważną nagrodę w życiu uznaje wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w postaci warsztatów i rocznej opieki artystycznej Wojciecha Młynarskiego. Ta cenna nagroda zaowocowała recitalem i nagraniem płyty „Młynarski Jazz” ze standardami jazzowymi i tekstami przetłumaczonymi właśnie przez mistrza słowa. Po trzech dekadach pracy w zawodzie artystka powraca do twórczości artysty, zmierzając się z innymi tekstami, innymi interpretacjami, innymi aranżacjami i hołdem, jaki chce złożyć tym koncertem swojemu nauczycielowi… w podziękowaniu za wszystko, czego się od niego nauczyła.

Koncert „Młynarski – Kocham cię życie” jest podróżą po najpiękniejszych piosenkach Wojciecha Młynarskiego, w którą artystka wraz z towarzyszącym jej zespołem zabierze wrocławską publiczność. Usłyszmy m.in.: „Kocham Cię życie”, „Nie ma jak u Mamy”, „Po co Babcię denerwować”, „Jesteśmy na wczasach”, „Piosenkę Starych Kochanków”, „Ogrzej mnie”.

Katarzyna Żak ma na swoim koncie trzy solowe płyty. Pierwszą z nich była „Młynarski Jazz”, z kolei do nagrania albumu „Miłosna Osiecka” aktorka wybrała swoje ulubione utwory Agnieszki Osieckiej. W 2016 roku wydała jeszcze krążek „Bardzo przyjemnie jest żyć”, do którego teksty napisali m.in. Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski. Katarzyna Żak jest również absolwentką wrocławskiej PWST i gra w filmach, serialach, spektaklach i przedstawieniach telewizyjnych. Popularność przyniosła jej rola w serialu „Miodowe lata”, a jedną z największych metamorfoz przeszła w serialu „Ranczo”, gdzie wcieliła się w ulubienicę widzów – Solejukową. Współpracowała bądź nadal współpracuje z Teatrem Rampa, Teatrem Capitol, Teatrem Syrena, Komedia, Roma i Och Teatrem.

Katarzyna Żak „Młynarski – Kocham cię życie”

20.04.2024, 19:00

Impart Centrum, Piłsudskiego 19

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek