Poszukiwany przez Interpol wpadł podczas kontroli drogowej

czwartek, 23.11.2023 14:24 275 0

W ostatnim czasie policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen Passat, którego kierujący na widok radiowozu skręcił dynamicznie w inną ulicę i zaczął pośpiesznie się oddalać. W efekcie zatrzymał się stosując do poleceń funkcjonariuszy. Już w trakcie wstępnych sprawdzeń okazało się, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych, a jego stan postawia wiele do życzenia. Jednak prawdziwą niespodzianką okazał się fakt, że 40- letni obywatel Ukrainy poszukiwany jest przez Międzynarodową Organizacje Policji Kryminalnej – Interpol, celem odbycia kary w azerbejdżańskim więzieniu.

Funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej prowadzili czynności w związku z nietypowym zachowaniem  kierującego volkswagenem mężczyzny. Najpierw 40-latek próbował oddalić się by uniknąć policyjnej kontroli, a potem nie  potrafił za bardzo wyjaśnić swojego zachowania.

Po sprawdzeniu pojazdu okazało się,  że nie powinien on poruszać się po ulicach z uwagi na zły stan technicy i brak ważnych badań. Również jego kierowca czyli 40-letni ob. Ukrainy właściwie powinien przebywać w innym miejscu, a dokładnie w Azerbejdżanie.

List gończy dotyczący jego poszukiwań wydany został przez Interpol w związku z podejrzeniem o ataki hakerskie oraz wyrok skazujący na 6 lat pozbawienia wolności. W związku z powyższym został on przez policjantów zatrzymany, a w dalszej kolejności uruchomiona została procedura związana z jego ekstradycją.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek