[WIDEO] 22-latka wyłudzała kody BLIK. Teraz grozi jej 8 lat za kratkami

czwartek, 16.11.2023 11:18 745 0

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej prowadzą czynności operacyjne mające na celu wykrywanie oraz ściganie m.in. sprawców rożnego rodzaju oszustw. Skuteczne działania w tym obszarze skutkowały zatrzymaniem 22-latki, która doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem inne osoby, poprzez wypłacanie gotówki z bankomatów na podstawie wyłudzonych kodów BLIK. Oszustka usłyszała już zarzuty w tej sprawie, a sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Kobiecie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej prowadząc szeroko zakrojone czynności operacyjne zatrzymali 22-latkę, która w celu osiągnięcia dla siebie oraz innych osób korzyści majątkowej oszukała przynajmniej dwie kobiety.

Przestępczy proceder polegał na tym, że oszuści dzwonili do właścicieli rachunków podszywając się pod pracowników banku, informując, iż zgromadzone przez nich oszczędności są zagrożone przestępczym działaniem i mogą je utracić. Niestety, ofiarami tego typu przestępstwa padły przynajmniej dwie kobiety, które będąc przekonane, że chronią swoje pieniądze takie właśnie kody wygenerowały i przekazały "głosom w słuchawce".

22-latka została zatrzymana przy jednym z wrocławskich bankomatów, gdy przy pomocy wyłudzonych kodów BLIK dokonywała kolejnych wypłat gotówki. Przy zatrzymanej funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie blisko 34 tysięcy złotych, karty bankomatowe wystawione na różne osoby oraz kilka kart SIM i telefonów komórkowych.

Młoda kobieta oświadczyła jedynie policjantom, że kody BLIK otrzymywała za pomocą komunikatora internetowego po czym dokonywała wypłat w bankomatach zlokalizowanych na terenie Wrocławia. Ten przestępczy proceder wyczerpuje znamiona artykułu 286 Kodeksu karnego, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Kobieta usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek