Ulica 11 Listopada miała zostać otwarta 11 listopada, ale do tego nie doszło. UM wyjaśnia, dlaczego

czwartek, 16.11.2023 10:35 578 0

Jak informuje Urząd Miasta, ulica 11 listopada stanowiąca dokończenie obwodnicy Leśnicy zostanie otwarta jeszcze w listopadzie, ale nie w planowanym, symbolicznym terminie - 11 listopada. Ciężkie prace już zostały wykonane, ale inwestycja potrzebuje jeszcze prac wykończeniowych.

- Chcieliśmy ul. 11 listopada otworzyć 11 listopada 2023, ale istotniejsze niż symbolika jest jakość oddanej inwestycji i bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego ruch wbrew przypuszczeniom wielu nie został puszczony w miniony weekend. Chcemy wykorzystać dobrą pogodę i w najbliższych dniach, gdy trwać będą prace wykończeniowe, wykonawca posadzi duże drzewa. Na ul Kosmonautów posadzono już 200 dużych drzew i niebawem pojawi się kolejnych 184 - to wymaga użycia m.in. ciężkiego sprzętu (koparki, ciężarówki), który czasowo blokować będzie nowobudowaną drogę - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego

Na ulicy 11 listopada w najbliższych dniach pojawi się natomiast 231 drzew. Sadzenie drzew, prace porządkowe wiązałyby się z pewnymi utrudnieniami w ruchu, a tego wykonawca chce uniknąć i wykorzystać te kilkanaście dni na prace związane z sadzeniem drzew, ale też instalację bramownic pod sygnalizację świetlną na kluczowym skrzyżowaniu ul. Kosmonautów, ul. Fieldorfa i ul. 11 Listopada.

- Można to robić pod ruchem, ale lepiej, bezpieczniej i szybciej będzie przeprowadzić to przy zamkniętym odcinku tej obwodnicy i ograniczonym przejeździe przez skrzyżowanie. Nie chodzi tylko o montaż sygnalizacji ale też podpięcie systemu kamerowego, sterowania ruchem i podpięcia ITS oraz niezbędne testy - dodaje Biuro Prasowe wrocławskiego magistratu.

źródło: BPUM/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek