Daj się poruszyć nauce! Na PWr startuje Dolnośląski Festiwal Nauki

piątek, 15.9.2023 09:58 704 0

W poniedziałek, 18 września, rozpoczyna się 26. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Oferta Politechniki Wrocławskiej to otwarte wykłady, warsztaty, pokazy eksperymentów, a także debata oksfordzka i mnóstwo spotkań z pasjonatami różnych dziedzin nauki!

Tegoroczne hasło imprezy brzmi „Nauka porusza!” i nawiązuje do Roku Mikołaja Kopernika, który „poruszył Ziemię”. 

Zapraszamy na PWr 

Imprezy na PWr zaplanowano do 22 września. W Centrum Festiwalowym w budynku C-13 będzie można m.in. zobaczyć pokaz łazika marsjańskiego i wziąć udział w warsztacie „To nie czarna magia! To fizyka!”, na którym pokazane zostaną proste eksperymenty z efektem WOW. 

Chętni dowiedzą się także, jak tworzyć i zrozumieć arkana fizycznych sztuk tajemnych. Zapraszamy również na wystawę Koła Naukowego „Newway”, na której można dowiedzieć się, jakie nowoczesne technologie są wykorzystywane w dziedzinie budownictwa oraz w jaki sposób tworzy się nowe materiały budowlane. 

Tradycyjnie już nasza uczelnia organizuje jedną z imprez wiodących DFN – debatę oksfordzką. To publiczna dyskusja kierująca się ściśle określonymi zasadami, a uczestniczy w niej młodzież licealna – w tym roku naszymi gośćmi będą uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr VIII im. Bolesława Krzywoustego z Wrocławia oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie. Tym razem licealiści będą się spierać pod hasłem „Nauka pod kluczem: czy potrzebna jest ingerencja w badania naukowe?”. 

Oceny wystąpień i wyboru zwycięskiego zespołu dokona Rada Mędrców, w skład której wejdą przedstawiciele wrocławskiej nauki, biznesu i kultury. Debata odbędzie się 18 września w auli PWr (wybrzeże Wyspiańskiego 27), początek o godzinie 11.00. 

Dolnośląski Festiwal Nauki zakończy się 22 września uroczystą galą. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Witold Orłowski, komentator ekonomiczny i felietonista. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 (obowiązują wcześniejsze zapisy) w auli PWr.

Więcej o DFN na stronie festiwalu: https://www.dfnprogram.pwr.edu.pl/ 

Po edycji stacjonarnej DFN zawita kolejno do różnych miast w regionie: Legnicy, Bystrzycy Kłodzkiej, Głogowa, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Lubina, Zgorzelca, Bolesławca, Ząbkowic Śląskich i Dzierżoniowa.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek