Postępuje budowa zespołu szkolno-przedszkolnego na Lipie Piotrowskiej [FOTO, SZCZEGÓŁY]

czwartek, 8.6.2023 12:00 576 0

Na budowie zespołu szkolno-przedszkolnego na Lipie Piotrowskiej praca wre. Konstrukcje budowlane oraz prawie wszystkie sieci zewnętrzne w gruncie są już niemal gotowe.

Na terenie zamontowano m.in. zbiorniki na wody deszczowe, aby potem wykorzystywać je w ogrodach deszczowych, a także do podlewania zieleni. Nad przedszkolem będzie zielony dach. Nad salą gimnastyczną z kolei fotowoltaikę.

W czerwcu planowany jest montaż paneli. W zespole mamy zamontowanych ponad połowę przewidzianych okien. W przedszkolu trwają prace przy elewacji. Dzieci będą tu miały zielone patio.

Wewnątrz całego obiektu działamy przy sieciach. Szkoła i przedszkole będą ciekawie doświetlone dzięki zastosowaniu świetlików m.in. w bibliotece. Charakterystycznym punktem tej placówki będzie grzybek albo UFO. Pod nim znajdą miejsce rowery.

Inwestycja przy ulicy Cynamonowej powinna być gotowa za rok. Znajdzie tu miejsce 1000 dzieci w szkole i 200 w przedszkolu. Jej koszt to blisko 87 milionów złotych. Prace nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich.

Wrocławskie Inwestycje/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek