Ta ulica do brama do serca starówki. Niebawem czeka ją przebudowa [FOTO, SZCZEGÓŁY]

czwartek, 8.6.2023 06:00 375 0

Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na projekt przebudowy ul. Ruskiej. To historyczna ulica Wrocławia, która zostanie  również zazieleniona.

Zadaniem projektanta będzie wydzielenie na ul. Ruskiej miejsce dla drzew, krzewów, ale także pnączy. Szpaler drzew na ulicy zostanie zaprojektowany na północnej pierzei między ulicą Kiełbaśniczą, a Rzeźniczą. Tam bowiem ulica Ruska jest szersza i daje możliwości nasadzania zieleni.

Dodatkowo na ulicy projektant powinien znaleźć miejsce na donice, w których jest dziś zieleń. Drzewa posadzone w gruncie pojawią się także na wysokości ulic Kazimierza Wielkiego i Psie Budy, obecnie zdominowanych przez beton. Zarząd Inwestycji Miejskich podkreśla, że chcą, aby ponownie była to symboliczna brama do serca starówki od strony zachodniej.

Ulica Ruska jest objęta ochroną konserwatora zabytków, więc prace projektowe muszą zostać z nim uzgodnione. Po przebudowie ma być znacznie bardziej przyjazna rowerzystom i pieszym. Zniknąć mają bariery architektoniczne. Kierowcy będą mogli korzystać z niej jednokierunkowo od ul. Rzeźniczej do Kazimierza Wielkiego.

Zostanie zachowana możliwość przejazdu od pl. Solnego do Kiełbaśniczej, ale z wyraźnym priorytetem dla pieszych i rowerzystów. Koszt dokumentacji projektowej to ponad 390 tys. zł.

Wrocławskie Inwestycje/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek