Startuje EcoRun by Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie, a wraz z nim wielki piknik rodzinny

czwartek, 25.5.2023 12:38 238 0

II Edycja EcoRun już w najbliższą niedzielę w Parku Grabiszyńskim. To nie tylko rywalizacja sportowa, ale także piknik i miasteczko zdrowotno-sportowe, a na nim wiele bezpłatnych atrakcji dla dorosłych i  dla dzieci, na które już dziś zaprasza organizator – Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie. 

1000 biegaczy=1000 drzew  

W wydarzeniu weźmie udział ponad 1000 biegaczy w każdym wieku – od dzieci po seniorów! I choć zapisy online już się zakończyły, to istnieje możliwość dopisania się do biegu na miejscu, w dniu zawodów. Zgodnie z założeniem zasadzimy drzewa zarówno za dużych jak i małych biegaczy, co oznacza, że jesienią we Wrocławiu zostanie posadzonych ponad 1000 sadzonek.
– Cieszymy się z dużego zainteresowania! Naszym celem jest kształtowanie prozdrowotnych postaw, stąd dosyć krótkie dystanse (2,5 km oraz 5 km), tak by każdy mógł wziąć udział w biegu, niezależnie od kondycji. Bo wszystkie formy ruchu są cenne dla zdrowia, a jest ich naprawdę wiele – spacer, również ten z kijkami, marszobieg, aż w końcu bieg – mówi Katarzyna Kozłowska-Panek ze Stowarzyszenia Dr.Max Zdrowie, które jest organizatorem eventu.  

Wielkie święto dla zdrowia  

Organizatorzy przygotowali też coś dla tych, którzy przyjdą kibicować lub chcą po prostu w ciekawy sposób spędzić niedzielę. W Parku Grabiszyńskim powstanie miasteczko zdrowotno-sportowe z wieloma bezpłatnymi atrakcjami, ukierunkowanymi przede wszystkim na zdrowie. Odwiedzający będą mogli skorzystać z konsultacji dietetycznych, spotkać się z fizjoterapeutą i trenerem personalnym, a także wykonać badania: składu ciała, pomiaru ciśnienia, saturację oraz EKG punktowe. Głównym motywem wydarzenia jest bieg, więc na pikniku nie mogło zabraknąć atrakcji sportowych, a wśród nich: możliwość „wyjeżdżania” koktajlu na rowerach treningowych, przeciąganie liny czy bardzo energetyczna rozgrzewka!
– Zależy nam na tym, by temat troski o zdrowie był wciąż aktualny, dlatego w miasteczku nie zabraknie specjalistów otwartych na dyskusję z uczestnikami eventu, a także zabaw o charakterze prozdrowotnym. Gorąco zapraszamy do stoiska Oleofarmu, gdzie będzie można skorzystać z konsultacji z dietetykiem oraz dowiedzieć się więcej na temat prawidłowej suplementacji diety – mówi Aneta Jarosz-Pałach z Oleofarmu, który jest Partnerem Generalnym biegu.

 Organizatorzy zaplanowali także grę „Zapunktuj dla zdrowia na MAXa” – uczestnicy będą zbierać punkty na stanowiskach partnerów biegu. Otrzyma je ten, kto prawidłowo rozwiąże zadanie o charakterze prozdrowotnym, prosportowym lub edukacyjnym. Punkty będzie można wymienić na gadżety od Stowarzyszenia Dr.Max Zdrowie. Kolejnym istotnym elementem eventu będzie specjalna strefa dla dzieci. W programie są m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, balony z helem, warsztaty z tworzenia woreczków zapachowych na stoisku Dr.Max Drogerii czy bańki mydlane. Po tych wszystkich licznych atrakcjach ważny będzie też odpoczynek – na wszystkich będzie czekać strefa chilloutu z leżakami, a także foodtracki z jedzeniem i napojami. 

Miasteczko będzie działało w godzinach 8:00-15:00.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek