Skwer na Przedmieściu Świdnickim odnowiony. To przestrzeń wypoczynkowa dla mieszkańców w każdym wieku [Foto]

piątek, 17.3.2023 15:43 369 0

U zbiegu ulic Pszennej i Jęczmiennej zagospodarowano przestrzeń, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Po przekroczeniu tego magicznego miejsca mamy do dyspozycji szereg atrakcji. Dzieci mogą korzystać z dużego zestawu zabawowego ze zjeżdżalniami i rozmaitymi przeszkodami do pokonania takimi, jak np. przejście linowe, ruchomy mostek czy pionowa drabinka.

Dalej znajduje się piramida linowa, po której można się wspinać i oglądać świat z wysoka, różnego rodzaju huśtawki, urządzenia do trenowania sprawności ruchowej czy dwie trampoliny. Na placu zabaw znajduje się także tajemnicza skrzynia, w której dzieci mogą zostawiać swoje zabawki, tak aby nie leżały wszędzie porozrzucane.

Pod urządzeniami zastosowano nawierzchnię amortyzującą upadki, aby zadbać o bezpieczeństwo bawiących się dzieci. Pozostała część obszaru przeznaczonego dla najmłodszych została wysypana zrębkami drewna lub obsiana trawą.

Zrewitalizowany skwer, to także przyjazne miejsce dla starszych użytkowników. Mają oni do dyspozycji szerokie ławki przy dużym stole do gry w szachy. Dalej znajduje się siłownia plenerowa z trzema urządzeniami do ćwiczeń oraz stołem do gry w tenisa stołowego. Przestrzeń sprzyja każdemu, kto chciałby odpocząć. Liczne ławki są otoczone zielenią.

Pomyślano także o karmiących mamach, które mają do dyspozycji specjalnie zaprojektowaną ławeczkę umożliwiającą też przebranie dziecka. Zamontowane zostały również stojaki na rowery, kosze na śmieci, oświetlenie ledowe i kosze do segregacji odpadów.

Wykonawca zadbał także o zieleń, która sprzyja dobremu samopoczuciu. Pielęgnacji poddane zostały istniejące drzewa, ale również nasadzono nowe rośliny. Gdy wiosna rozgości się już na dobre zazielenią się tu dwa drzewa klon jawor, 370 szt. tawuły japońskiej czy 92 szt. derenia białego W betonowych donicach na fioletowo zakwitnie 36 szt. akebi quinaty. Na zrewitalizowanym terenie posadzono ponad 250 m2 trawy.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 940 tys. zł.

źródło: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek