76-latka w piżamie i klapkach błądziła ulicami miasta. Policjanci udzielili jej pomocy

piątek, 10.3.2023 15:23 894 1

Do patrolujących rejon Grabiszyna funkcjonariuszy ruchu drogowego podjechał mężczyzna, który poinformował ich, że jedną z pobliskich ulic idzie kobieta ubrana nieadekwatnie do obecnej pory roku. Zgłoszenie dotyczyło 76-letniej wrocławianki, która wyszła z domu i ubrana była jedynie w piżamę oraz klapki. Policjanci niezwłocznie udali się w miejsce wskazane przez kierowcę i rozpoczęli poszukiwania. Kobietę udało się namierzyć w okolicy ulicy Grabiszyńskiej. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów kobieta wróciła cała i zdrowa do domu.

Gdy do policjantów z wrocławskiej drogówki, sierż. szt. Michała Banasia i st. sierż. Pauliny Modzelewskiej, podjechał kierowca i poinformował o starszej kobiecie w samej piżamie i klapach idącej ulicą ich reakcja była natychmiastowa. Funkcjonariusze odstąpili od wykonywanych czynności służbowych i już po chwili sprawdzali okolicę, gdzie starszą kobietę widział zgłaszający.

Postawa oraz zaangażowanie obojga funkcjonariuszy przyniosły zamierzony efekt, gdyż 76-letnią wrocławiankę, po krótkich poszukiwaniach, odnaleziono w okolicy ul. Grabiszyńskiej. Mundurowi zaopiekowali się starszą kobietą oraz ustalili jej dane i adres zamieszkania.

Dalsze czynności były już tylko formalnością. 76-latka w policyjnej asyście została odwieziona do miejsca zamieszkania, gdzie trafiła pod właściwą opiekę.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z wrocławskiej drogówki, którzy od razu po otrzymaniu informacji od świadka pojechali we wskazane miejsce, wszystko skończyło się dobrze, a kobieta cała i zdrowa wróciła do domu.

KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
sobota, 11.03.2023 11:31
Jaka ładna ta blondynka ciekawe czy wolna ?