Duże zmiany w komunikacji od 1 października: Tramwaje nie dojadą na Poświętne

czwartek, 29.9.2022 15:37 278 0

Wymiana zwrotnicy tramwajowej na skrzyżowaniu Żmigrodzka/Bałtycka

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą zwrotnicy tramwajowej na skrzyżowaniu ulic Żmigrodzkiej i Bałtyckiej (wstrzymanie ruchu tramwajowego do pętli Poświętne), w dniach 1-2 października 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 1, 7 i 15.

Tramwaje wyżej wymienionych linii zostaną skrócone do przystanku "Kamieńskiego", przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Bałtycką i Kamieńskiego.

W kierunku powrotnym (do pętli Biskupin i Klecina), tramwaje linii 1 i 7 pojadą przez ulicę Bałtycką, most Osobowicki, ulicę Reymonta, pl. Staszica do pl. Powstańców Wielkopolskich, a tramwaje linii 15>Park Południowy pojadą przez ulicę Żmigrodzką, most Trzebnicki, ulicę Trzebnicką, pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

Pomiędzy Karłowicami (pętla przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej i Zawalnej) a pętlą przy ulicy Poświęckiej zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 707, która będzie kursowała przez ulicę Żmigrodzką i Kuklińskiego.

Autobusy linii 707 będą kursowały z częstotliwością co 15 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 7 lub 15 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 707 oraz autobusem linii 129 (na odcinku Broniewskiego - Poświętne - Broniewskiego).

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

 

Naprawa nawierzchni w torowisku na ul. Wyszyńskiego

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z naprawą nawierzchni w torowisku tramwajowym przy ulicy Wyszyńskiego, za skrzyżowaniem z ulicą Sienkiewicza (przystanek "Ogród Botaniczny"), od 1 października 2022 roku (sobota) wprowadzona zostanie zmiana lokalizacji przystanku "Ogród Botaniczny" dla linii autobusowych A, N, 111, 246 oraz kursów wyjazdowych z zajezdni przy ul. Obornickiej jadących w kierunku ulicy mostu Pokoju lub ulicy Szczytnickiej.

Przystanek zostanie przeniesiony tymczasowo na jezdnię ulicy Wyszyńskiego, na wysokości wyłączonego przystanku tramwajowo-autobusowego.

Prace potrwają około 4 tygodni.

 

Remont torowiska przy pl. Teatralnym

W związku z planowanym przeprowadzeniem kolejnego etapu prac związanych z awaryjnym remontem torowiska tramwajowego przy placu Teatralnym (skrzyżowanie ulicy Teatralnej i Widok), w dniach 1-2 października 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 23.

Tramwaje wyżej wymienionej linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Kołłątaja, Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

 

Zmiana trasy linii 113: Bieg Uniwersytetu Medycznego

W związku z planowaną imprezą sportową "Bieg Uniwersytetu Medycznego", którego trasa będzie przebiegała m.in. przez ulicę Grota-Roweckiego, w dniu 1 października 2022 roku (sobota) w godzinach 10:00-12:00 zostanie wprowadzona zmiana trasy linii autobusowej 113 .

Autobusy wyżej wymienionej linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ronda Bednarza przez ulicę Parafialną do ulicy Strachowskiego, z pominięciem przystanków:
- "Oboźna"
- "Gałczyńskiego"
- "Roweckiego"
- "Kurpiów"

Na trasie objazdu autobusy będą zatrzymywały się dodatkowo na przystanku "Świt", przy skrzyżowaniu ulic Parafialnej, Świt i Nenckiego.

MPK Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek