Młodzi stypendyści nagrodzeni [Foto]

środa, 28.9.2022 15:23 320 0

W środę 28 września w auli Liceum Ogólnokształcącego nr XIV odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów 307 stypendystom nagrodzonych w ramach "Wrocławskiego Programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA".

Stypendyści to laureaci konkursu "Szkolny Nobel" i ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz uczniowie wyróżnieni za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce.

W uroczystości brał udział prezydent miasta Jacek Sutryk, wiceprezydent Renata Granowska, dyrektor Departamentu Edukacji UM Jarosław Delewski, przewodniczący Rady Miejskiej Sergiusz Kmiecik, wiceprzewodnicząca RM Ewa Wolak, przewodnicząca oraz zastępca przewodniczącego Komisji Edukacji, Młodzieży i Sportu Agnieszka Rybczak i Bohdan Aniszczyk, doradca prezydenta ds. osób z niepełnosprawnościami Michał Piechel, dyrektorzy szkół i inni.

Podczas uroczystości odbyły się występy artystyczne, zarówno wokalne, jak i taneczne. Na sali zgromadziły się tłumy uczniów, nauczycieli, rodziców i innych gości.

Stypendia, w wysokości od 200 do 400 złotych miesięcznie, wypłacane będą uczniom do czerwca 2023 r. Wśród wyróżnionych są m.in.: Mateusz Pawłowski z Liceum Ogólnokształcącego nr XIII we Wrocławiu oraz Radosław Stosio z Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu.

Przyznam, że dużo czasu poświęciłem na naukę, żeby w konkursach ogólnopolskich osiągnąć wysokie wyniki. Ale nie żałuję. Dzięki temu zdobyłem nowe umiejętności i dodatkową wiedzę, która z pewnością mi się przyda. A stypendium traktuje jako ogromne wyróżnienie i przyjemny dodatek, takie moje kieszonkowe – opowiada Mateusz Pawłowski.  

Brałem udział w konkursach i olimpiadach, żeby się sprawdzić. I się udało. Dodatkowo otrzymałem stypendium, z czego jestem bardzo zadowolony. Może przeznaczę je na jakąś wycieczkę – podkreśla Radosław Stosio.

Dodatkowo, stypendium w wysokości 1 tys. złotych miesięczne przyznane zostało absolwentce XIV Liceum Ogólnokształcącego – laureatce ogólnopolskiego konkursu „Matura na 100 Procent”.

– Liczba wyróżnionych w tym roku osób, tylko potwierdza fakt, że we Wrocławiu mamy wyjątkowo uzdolnioną młodzież z ogromnym potencjałem. Młodzież, której się chce pracować, i która potrafi wykorzystywać swoje umiejętności. Bardzo im gratuluję i życzę, by ten zapał do poszerzania wiedzy towarzyszył im w kolejnych etapach edukacji – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Uroczyste wręczenie dyplomów ponad 300 laureatom odbyło się 28 września w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV we Wrocławiu.

– Te osoby, swoją pracą i zaangażowaniem, w pełni zasłużyły na to wyróżnienie i stypendia. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy wspierają i motywują ich na co dzień, a także dyrektorom szkół i nauczycielom, którzy z nimi pracowali i pomagali w uzyskaniu tak wysokich osiągnięć – podkreśla Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

Miasto na stypendia, dla uzdolnionych uczniów wrocławskich szkół, przeznacza rocznie ponad 760 tys. złotych. To była 18. edycja programu.

foto: doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek