Utrudnienia na ulicy Świdnickiej i placu Kościuszki. Jak wygląda organizacja ruchu? [Foto]

środa, 28.9.2022 14:24 226 0

Postępuje remont torowiska tramwajowego na ul. Świdnickiej na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ulicy Podwale. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Prace potrwają ok. 6-8 tygodni, co oznacza, że powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie.

Dla kierowców

Z problemami liczyć się muszą kierowcy podróżujący samochodami. Jadąc ulicą Piłsudskiego od strony dworca, możliwy jest tylko skręt w prawo w ul. Świdnicką. Aby kontynuować jazdę ulicą Piłsudskiego, należy pojechać objazdem przez ul. Kościuszki i pl. Muzealny.

Kierowcy skręcający z ul. Podwale (od strony ul. Kołłątaja) w lewo w ul. Świdnicką mogą korzystać z jednego pasa ruchu, a nie z dwóch - jak to było dotychczas. Zalecany jest objazd wspomagający prosto przez ul. Podwale, Muzealną i Kościuszki do pl. Kościuszki.

Na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Kościuszki sygnalizacja świetlna pracuje w trybie pulsującym żółtym, ale utrzymane zostały wszystkie kierunku ruchu.

W obrębie remontu mogą tworzyć się korki.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku "Krzyki" lub "Klecina" zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich z pominięciem przystanku "Renoma".

W kierunki przeciwnym, tramwaje linii 6 i 7 pętli "Kromera" lub "Poświętne" zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej z pominięciem przystanku "Renoma", "Opera" i "Świdnicka (Dom Europy)".


Tramwaje linii 17 w  w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi, a tramwaje linii 20 w  w obu kierunkach będą kursowały objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej podczas prowadzonych prac, tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Osobowice - Park Południowy - Osobowice, a tramwaje linii 74 od przystanku FAT zostaną skierowane przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli "Krzyki" (kursować będą w relacji Osobowice - Krzyki - Osobowice).

(MPK Wrocław)

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek