Donald Tusk do młodych we Wrocławiu: nie obrażajcie się na Polskę

niedziela, 25.9.2022 18:23 215 0

W ramach wydarzenia Meet Up - Nowa Generacja Platformy Obywatelskiej 24 września o godz. 10.30 we Wrocławskim Centrum Kongresowym  młodzież spotkała się z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem.

Podczas Meet Up w dniach od 23-25 września 2022 r. młodzi ludzie w wieku 18-35, z województw śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego, poznawali tajniki polityki, mając szansę nauczyć się, jak wywierać wpływ na to, co dzieje się w lokalnych społecznościach czy doskonalić swoje umiejętności przydatne w rozwijaniu aktywnego życia publicznego. Jak chronić się przed zagrożeniami w sieci, prawa osób LGBTQ+, jak odkryć swój potencjał lidera, skuteczna kampania wyborcza, tradycyjne vs nowatorskie podejście do edukacji, hity prawa pracy, energetyka jądrowa, polityka jądrowa, dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła? - to tylko niektóre z tematów dyskusji i warsztatów. Oprócz spotkań z Małgorzatą Kidawą-Błońską i europosłem Jarosławem Dudą w sobotę zorganizowano także wizytę Donalda Tuska.  Na sali Wrocławskiego Centrum Młodzieżowego oprócz młodzieży przybyli prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, posłowie i posłanki PO: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Katarzyna Mrzygłocka, Monika Wielichowska.

- Nadciągnęły na naszą ojczyznę czasy ciemne i zimne, zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym, bo wszyscy coraz dotkliwiej odczuwamy, że specjalnością tej władzy jest ciemno i zimno, kompletny brak empatii wobec zwykłych ludzi borykających się z szarym dniem, najbardziej podstawowymi troskami. W Radomiu energia elektryczna ma podrożeć o 900%. Myślałem, że to przesada, jednak na miejscu samorząd radomski uświadomił mi realność tej sytuacji. Zobaczyłem tam jak w soczewce państwo PiS-u. Co więcej, w Piotrkowie Trybunalskim będą płacić dziesięć razy więcej.

 Młodzi ludzie mieli wiele pytań do Donalda Tuska: jak uratować polską gospodarkę, jak przeorganizować polską edukację (zbyt długi czas spędzają w szkole, lista lektur powinna być uwspółcześniona), jak przeciwdziałać retoryce antyeuropejskiej, jak prowadzić skutecznie kampanię wyborczą w social mediach? Były premier starał się odpowiedzieć na nurtujące młodych kwestie, nawiązując do swoich doświadczeń politycznych oraz osobistych.

- Mnie słowo polityka nie brzydzi. Kryje się za tym coś romantycznego, chęć zmiany na lepsze, coś wielkiego, ważnego. Nigdy nie obrażajcie się na Polskę. Razem, w co głęboko wierzę, możemy polską rzeczywistość przeorganizować, byśmy mieli poczucie, że żyjemy w kraju, w jakim chcemy żyć - mówił do zebranych lider PO. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek