Prawdziwa kumulacja u kierującego seatem

piątek, 12.8.2022 16:23 197 0

Policjanci z wrocławskiej drogówki podczas kontroli drogowej w miejscowości Siechnice, zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat, którego kierujący swoim zachowaniem wyraźnie wzbudzał ich podejrzliwość. Funkcjonariusze mieli wątpliwości przede wszystkim co do stanu trzeźwości mężczyzny, ale ten zaskoczył ich jeszcze innymi szczegółami.

Kiedy policjanci z wrocławskiej drogówki wykonywali czynności wobec zatrzymanego do kontroli 40-latka, zdziwili się nie tylko faktem, iż ten prowadził pojazd posiadając jednocześnie zakaz do kierowania pojazdami mechanicznymi, ale również samochód, którym poruszał się mężczyzna dodatkowo nie posiadał ważnej polisy OC oraz aktualnych badań technicznych.

Na tym jeszcze nie zakończył się finał całej sprawy, gdyż kierujący swoim zachowaniem również wzbudzał wątpliwości policjantów. Po wykonaniu badania na zawartość środków odurzających w ślinie mężczyzny, użyty tester wskazał wynik dodatni dla substancji psychoaktywnej, jaką jest amfetamina. 

Jak możemy przypuszczać po opisanej przez policjantów sytuacji, nie każdy wyciąga wnioski z wcześniejszych lekcji. Co zrobić, aby tym razem mężczyzna nie popełnił tych samych przewinień ? O tym zdecyduje już sąd, który w obecnej sytuacji wobec kierującego 40-latka, może zastosować karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek