Onko Tour - rowerem po zdrowie

czwartek, 11.8.2022 11:24 167 0

W sobotę 13 sierpnia o godz. 13.00 w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu zakończy się tegoroczny rajd rowerowy Onko Tour. W projekcie biorą udział pacjenci onkologiczni oraz osoby związane z ochroną zdrowia, którzy swoją aktywnością chcą wspierać zarówno w walce z chorobą, jak i zachęcać osoby zdrowe do profilaktyki. DCOPiH w ostatnim etapie rajdu, reprezentować będzie 72-letni pacjent, były kolarz, Marian Mróz.

Na mecie organizatorzy przekażą szpitalowi dzwon życia, jego uderzenie oznajmiać będzie, że pacjenci zakończyli leczenie.

Rajd wyruszył 6 sierpnia z Kielc przez: Kraków, Katowice, Gliwice, Opole i Brzeg opolski, dotrze do Wrocławia. Ostatni etap Onko Tour 2022 wyruszy 13 sierpnia o godzinie 9.00 z Brzegu opolskiego. Kolarze pokonają ok 50 km. Grupa liczyć będzie 10 osób. Na mecie w siedzibie DCOPiH przy Placu Ludwika Hirszfelda 12, uczestników powitają pacjenci i pracownicy szpitala. Organizatorem rajdu jest Fundacja Pokonaj Raka oraz Rzecznik Praw Pacjenta.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek