Monodram komediowy Wojciecha Tremiszewskiego na scenie w podwórku Impartu!

poniedziałek, 8.8.2022 12:24 269 0

13 sierpnia o godz. 20:00 na scenie w podwórku Impartu odbędzie się monodram komediowy Wojciecha Tremiszewskiego pod tytułem „Adama Mickiewicz próba odnalezienia się w branży rozrywkowej”.

Adam Mickiewicz patrzy z niebios na dół na swoich rodaków XXI wieku i uznaje, że brak w narodzie ducha. A może po prostu tęskni za gorączką tworzenia i blichtrem popularności? Tak czy owak dogaduje się z Bogiem i schodzi na ziemski padół, by ponownie spróbować swoich sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje swych sił jako Komik!

Adam zdaje sobie sprawę, że poezja uległa przedawnieniu, więc porzuca trzynastozgłoskowca. Zatrudnia menedżera i za jego poradą bierze się za modny stand-up comedy. Będzie go uprawiał w klubach i w telewizji, nagra reklamę, wystąpi w talk show, talent show i w ogóle show. A między tym wszystkim będzie królował na bankietach z innymi celebrytami.

Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację? Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki Romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Godzinny monodram o wieszczu narodowym – lekki, śmieszny, a też nieco ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym.

Wojciech Tremiszewski – aktor, improwizator, autor, erpegowiec. Członek niegdysiejszego Kabaretu Limo, Warren ze “Spadkobierców”, improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, Solo impro. Autor youtubowego Kanału Termosa, na którym publikuje nagrane sesje gier fabularnych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek