Podsumowanie policyjnych działań pn. „Prędkość”

piątek, 5.8.2022 09:39 214 0

Ponad 140 ujawnionych przekroczeń prędkości i 2 zatrzymane prawa jazdy to efekty przeprowadzonych 3 sierpnia przez wrocławskich funkcjonariuszy działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość”. Celem akcji było egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a w szczególności tych dotyczących ograniczeń prędkości. Jak pokazują policyjne statystyki, niestety w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest właśnie nadmierna prędkość i dlatego działania wrocławskich policjantów będą kontynuowane.

Policjanci podczas wczorajszej akcji wykorzystali radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy w rażący sposób przekraczali dopuszczalne ograniczenia, musieli liczyć się z poważnymi konsekwencjami. 2 kierującym w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, zostało zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze w ramach prowadzonej akcji wystawili 205 mandatów karnych za popełnione wykroczenia drogowe na terenie powiatu wrocławskiego.

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Mając to na uwadze, funkcjonariusze apelują o bezwzględne przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek