Jak zabezpieczyć rower? Oznakuj go z policją podczas najbliższej akcji w Magnolia Park

środa, 3.8.2022 14:27 138 0

Dziesiątki rowerów, „niewidzialne” znakowanie i specjalne nalepki, które pomogą uchronić jednoślady przed kradzieżą. W najbliższy piątek (5 sierpnia) przed wejściem głównym do Magnolia Park rusza kolejna akcja znakowania rowerów z wrocławskimi policjantami.

Podczas każdej z akcji policjanci znakują blisko 70 wrocławskich rowerów. Nie inaczej będzie również w najbliższy piątek. O godzinie 12.00 przed wejściem głównym do Magnolia Park rusza akcja bezpłatnego znakowanie rowerów. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut. Przed oznakowaniem należy pokazać policjantom dowód osobisty i dowód zakupu roweru. Jednoślad musi mieć działające przednie i tylne światła, a także sprawny dzwonek.

Każdy rower policjanci zabezpieczają:

  • charakterystyczną nalepką z hasłem „Twój rower – Twoja własność”, z unikatowym numerem jednośladu oraz logiem policji,
  • flamastrem fluorescencyjnym w co najmniej dwóch miejscach.

– Oznaczenia mają na celu dosłownie odstraszyć potencjalnego złodzieja. Nalepka jest w charakterystyczny sposób pocięta, dzięki czemu bardzo trudno ją zerwać. Dodatkowo numer na nalepce wprowadzany jest do naszego systemu. Znakowanie flamastrem to kolejne zabezpieczenie, które znane jest tylko nam i właścicielowi pojazdu – mówi Łukasz Raczkowski, młodszy aspirant z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Piątkowe wydarzenie będzie czwartą akcją znakowania rowerów przed Magnolia Park w tym roku. – Wiemy, jak bardzo wrocławianie lubią rowery i jak często poruszają się nimi po mieście. Cieszy nas, że każda akcja wzbudza tak duże zainteresowanie cyklistów. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie oznakowali swojego roweru, do udziału w wydarzeniu – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park. Znakowanie rowerów odbędzie się w godzinach 12.00-16.00. Policjanci będą rozdawać uczestnikom również odblaskowe opaski, kamizelki i dzwonki. – Podczas znakowania rowerzyści bardzo często pytają nas o zasady pierwszeństwa na drogach, dopytują o zabezpieczenia jednośladów, a także o zmiany w prawie, np. dotyczące hulajnóg – mówi  Łukasz Raczkowski. Tegoroczny cykl oznakowania rowerów w Magnolia Park rozpoczął się z otwarciem sezonu rowerowego, czyli w maju. Do tej pory policjanci oznakowali ponad 200 jednośladów.

Kolejna akcja jest zaplanowana na 9 września.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek