Wpadł z narkotykami, odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji

wtorek, 2.8.2022 14:15 196 0

Wrocławscy wywiadowcy zainteresowani nerwowym zachowaniem młodych mężczyzn podjęli interwencję w rejonie Starego Miasta. Po raz kolejny nie zawiódł policyjny instynkt. Funkcjonariusze znaleźli przy jednym z nich środki odurzające. Na dodatek, w trakcie sprawdzenia jego miejsca zamieszkania ujawniono amunicję nieznanego pochodzenia.

W ubiegłym tygodniu wrocławscy wywiadowcy w rejonie starego miasta podjęli czynności wobec młodych mężczyzn, którzy swoim zachowaniem wzbudzili ich zainteresowanie. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy jednym z nich środki odurzające. Po wstępnym badaniu policyjnym testerem okazało się, że jest to marihuana.

W wyniku dalszych czynności procesowych w miejscu zamieszkania podejrzanego mężczyzny ujawniono i zabezpieczono do dalszych badań balistycznych amunicję nieznanego pochodzenia w ilości 53 sztuk. W tej sprawie osiemnastolatek usłyszał już zarzuty za to, że posiadał amunicję bez wymaganego zezwolenia oraz za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek