Ponad 2,2 tys. wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych. Wrocławskie placówki ogłosiły listy uczniów przyjętych po I etapie rekrutacji

wtorek, 2.8.2022 12:14 289 0

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych we Wrocławiu. Brało w nim udział „półtora rocznika”. Dzięki zwiększeniu liczby klas w placówkach miejsc dla kandydatów nie zabraknie. Są jeszcze wolne miejsca.
W I etapie tegorocznej rekrutacji, do szkół ponadpodstawowych w naszym mieście, przyjętych zostało blisko 9 tys. uczniów. Z czego do placówek prowadzonych przez Miasto Wrocław prawie 8,5 tys. Wolnych miejsc zostało jeszcze ponad 2,2 tys. (w placówkach prowadzonych przez Miasto Wrocław ok. 2,1 tys.).
–Jeżeli chodzi o szkoły prowadzone przez Miasto Wrocław, to w liceach mamy jeszcze ponad 480 wolnych miejsc. W technikach ponad 1 tys., a w branżowych szkołach ponad 580. Dlatego osoby, które w I etapie nie dostały się do żadnej z wybranych placówek lub dostały się do szkoły, ale jednak zmieniły zdanie i chcą uczyć się w innej, mogą przystąpić do II etapu rekrutacji – mówi Ewa Szczęch z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu. – Miejsc w naszych placówkach dla nikogo nie zabraknie co nie oznacza, że wszystkim kandydatom uda się dostać do wymarzonej szkoły – dodaje.

II etap rekrutacji (uzupełniający) – ważne daty
II etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych we Wrocławiu rusza 2 sierpnia. Do 4 sierpnia uczniowie mają czas na złożenie wniosku wraz z dokumentami w szkole, która dysponuje wolnymi miejscami. Z kolei 16 sierpnia szkolne komisje rekrutacyjne ogłoszą listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, a 23 sierpnia - listy  kandydatów przyjętych i nieprzyjętych (po potwierdzeniu przez kandydatów woli podjęcia nauki w szkole, czyli po dostarczeniu oryginałów dokumentów).

Więcej klas dla „półtora rocznika”
Ogólnie, w tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych we Wrocławiu, wzięło udział  ponad 11,2 tys. kandydatów - czyli blisko o połowę więcej niż w latach ubiegłych (spoza Wrocławia ponad 4,6 tys.). To skutek reformy z 2014 r., kiedy do pierwszych klas szkół podstawowych poszły nie tylko 7-latki, ale także połowa rocznika 6-latków. Dlatego też znacząco zwiększono liczbę klas pierwszych. Biorąc pod uwagę dużą liczbę „ósmoklasistów”, we wrocławskich placówkach wykorzystano też pomieszczenia, które do tej pory udostępnione były np. innym podmiotom prowadzącym szkoły.
Listę wolnych miejsc udostępnia Dolnośląski Kurator Oświaty.

Szczegółowa lista wolnych miejsc, wg stanu na 1 sierpnia 2022 r. , dostępna jest także na stronie rekrutacji: 
https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/omikron-parents/main.action .

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek