Policjantki odnalazły 5-latka, który oddalił się rodzicom

sobota, 30.7.2022 10:05 297 0

Czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby nasze dziecko oddaliło się lub zagubiło. Pamiętajmy, że nie wolno zostawiać dzieci bez odpowiedniego nadzoru. Nasze pociechy nie zawsze rozumieją sytuację, w której mogą się znaleźć i nie potrafią dobrze ocenić ewentualnych zagrożeń. Tak było jakiś czas temu, kiedy do funkcjonariuszy jednego z wrocławskich komisariatów zgłosiła się mama 5-letniego chłopca informując o jego zaginięciu. Na szczęście w tej sytuacji chłopiec cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantki.

Każdy rodzic nad życie kocha swoje dzieci. Nawet najlepszym opiekunom może zdarzyć się sytuacja, w której dziecko oddali się lub zagubi. Tak naprawdę wiele zależy od nas samych, ale jedno jest pewne - nigdy nie wolno doprowadzić do pozostawienia dziecka bez odpowiedniej opieki.

Do komisariatu przy ulicy Połbina zgłosiła się jakiś czas temu mama 5-letniego chłopca. Dziecko samodzielnie opuściło mieszkanie i zaginęło. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze.

Na szczęście w samą porę chłopca odnaleźli policjanci w okolicy ulicy Gagarina. 5-latek cały i zdrowy został przekazany zatroskanej mamie.

Co zatem zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych wydarzeń? Przede wszystkim należy rozmawiać z naszymi pociechami i uświadamiać je o grożących im niebezpieczeństwach. Rodzicom zaś nie wolno ani na chwilę spuszczać oka z dzieci. Niezależnie, gdzie się znajdujemy, zawsze może dojść do niebezpiecznej sytuacji. Bądźmy ostrożni.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek