Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wraca na trasę

środa, 27.7.2022 10:16 281 0

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią SARS-coV-2, na trasę wraca kolejna edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (BUMWRO). Wydarzenie, na które trwają obecnie zapisy, odbędzie się 1 października. Co ważne, BUMWRO2022 wpisuje się we wspólne obchody inauguracji roku akademickiego uczelni wrocławskich.

W ramach tegorocznej edycji BUMWRO przewidziano wiele klasyfikacji. Nie tylko klasyfikacje wiekowe (bez górnego limitu wieku), ale również mistrzostwa: studentów UMW, pracowników UMW i USK, lekarzy oraz fizjoterapeutów. W mistrzostwach startują drużyny co najmniej 5-osobowe, a liczony jest łączny czas 5 najszybszych zawodników.

Aby podjąć biegowe wyzwanie, wystarczy zgłosić swój udział podtymlinkiem do 22 września 2022 r. oraz wnieść opłatę startową. 

— BUMWRO na dobre wpisał się do kalendarza imprez biegowych nie tylko w mieście, ale i regionie, a nawet w kraju. Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu to realny przejaw profilaktyki, promowania zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej, jako podstawowej profilaktyki chorób cywilizacyjnych, a równocześnie społecznej odpowiedzialności uczelni – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO. 

Pakiet podstawowy

Wysokość opłaty startowej w pakiecie podstawowym zależy od terminu jej wniesienia. Do 31 lipca wynosi 70 złotych. Po tej dacie wzrasta do 90 złotych. Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mogą liczyć na preferencyjną stawkę (70 zł), niezależnie od terminu zgłoszenia (nie później niż do 22 września włącznie). 

W ramach pakietu podstawowego uczestnicy biegu otrzymają drukowany, indywidualny numer startowy z chipem, odlewany medal pamiątkowy BUMWRO oraz wodę, którą zawodnik dostanie na mecie. 

Pakiet rozszerzony

Dla zainteresowanych organizatorzy przewidzieli również pakiet rozszerzony, który obejmuje dodatkowo koszulkę techniczną. Można z niego skorzystać za dopłatą (60 zł). 

Gdzie i kiedy?

BUMWRO2022 rozpocznie się 1 października o godz. 10.00. Start i meta biegu tradycyjnie już znajdą się na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej 213.

Więcej informacji na temat BUMWRO2022, w tym regulamin biegu, można znaleźć na stronie: https://bieg.umw.edu.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek