[FOTO] Powstaje nowy skwerek we Wrocławiu. To element projektu "Zielona Litewska"

wtorek, 26.7.2022 16:07 450 0

Pomiędzy ulicami Kowieńską i Litewską na Psim Polu powstaje udogodnienie dla mieszkańców m.in. oczekujących na autobus. Powstaje tam skwerek, którego oddanie planowane jest we wrześniu. Obecnie funkcjonuje już nadbudowa ścieżek oraz nasadzenia kwiatów i krzewów.

Skwerek powstaje w ramach programu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego "Zielona Litewska", który zakłada zmianę wizerunku jednej z głównych ulic Psiego Pola na kolorową i tętniącą życiem. Obecnie ulica kojarzy się z betonem, asfaltem i surowym otoczeniem.

Na skwerku stanąć ma osiem ławek, sześć koszy na odpady oraz tablica informacyjna. Drewniane słupki zabezpieczą przed wjazdem na teren zieleńca. Łączna długość ścieżki to 472 metry kwadratowe. Będzie zbudowana z powierzchni mineralnej z obrzeżami aluminiowymi. Ponadto miejsce wzbogaci się o placyki z kamiennej kostki pod ławkami o łącznej powierzchni 31 m2.

Stanie tam 39 nowych drzew, 283 sztuki krzewów i półkrzewów, byliny, trawy ozdobne, pnącza i łąka kwietna o powierzchni 260 mkw. Dotychczas funkcjonujące trawniki przejdą rekultywację, czyli proces przywracania wartości użytkowych i przyrodniczych.

Za prace nad skwerkiem odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej. Ich koszt wynosi prawie 500 tys. zł, z czego ponad 42 tys. przeznaczone są na trzyletnią pielęgnację zieleni.

foto: DOBA.PL

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek