Piotr Celeban oficjalnie zakończył karierę piłkarską. Od sezonu 2022/2023 będzie pełnił nową funkcję

sobota, 23.7.2022 10:52 369 0

312 meczów i 36 goli w samej Ekstraklasie. Mistrzostwo Polski, miano najskuteczniejszego obrońcy w historii ligi i zasłużone miejsce w Galerii Legend. Piotr Celeban to bez wątpienia jeden z najważniejszych piłkarzy Śląska Wrocław w XXI wieku. Wieloletni klubowy obrońca właśnie zakończył bogatą karierę. Pozostanie jednak w strukturach Śląska. W jakiej roli?

Już w poprzednim sezonie Piotr Celeban rozpoczął swoją pracę trenerską, jednak do tej pory łączył ją z rolą aktywnego zawodnika drugiej drużyny Śląska. Przed rozpoczęciem trwającego już sezonu były reprezentant Polski przedłużył umowę jako szkoleniowiec przygotowania motorycznego i jednocześnie zakończył piłkarską karierę.

Najskuteczniejszy obrońca w historii Ekstraklasy

Piotr Celeban to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w dziejach Śląska. Zapisał się na kartach klubowej historii nie tylko jako rekordzista pod względem występów w Ekstraklasie – ma ich na koncie aż 312 – ale również jako najskuteczniejszy ligowy obrońca. Na liście strzelców jego nazwisko pojawiło się bowiem 36 razy. Piłkarska klasa, regularność i charyzma sprawiły, że w kwietniu ubiegłego roku Celeban dołączył do Galerii Legend Ekstraklasy. Przez lata występów w barwach Śląska stał się jednym z ulubieńców wrocławskich kibiców.

Mistrzostwo Polski i gra z orzełkiem na piersi

W 2012 roku Piotr Celeban był jednym z liderów Śląska, który sięgnął po mistrzostwo Polski. Co więcej, wspólnie z napastnikiem Johanem Voskampem był najlepszym strzelcem WKS-u. Celeban ma na swoim koncie także wicemistrzostwo kraju, Puchar Ekstraklasy i 10 występów w reprezentacji Polski.

Pożegnanie legendy już na najbliższym meczu z Pogonią Szczecin

Oficjalne pożegnanie legendarnego defensora zaplanowano w niedzielę, 24 lipca, kiedy to na Tarczyński Arena wrocławski Śląsk podejmie Pogoń Szczecin.

To starcie o szczególnym znaczeniu dla Celebana – ze Śląskiem święcił największe sukcesy, a Pogoń to klub, w którym zadebiutował w Ekstraklasie.

źródło: slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek