Kobieta pędziła przez teren zabudowany prawie 120 km/h

sobota, 16.7.2022 12:19 645 0

Wrocławscy policjanci działający codziennie w specjalnej grupie SPEED, dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta i powiatu, sprawdzając m.in. czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Na jednej z ulic wylotowych z miasta uwagę patrolu zwrócił poruszający się ze znaczną prędkością dostawczy renault. Przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w nieoznakowanym radiowozie zmierzyli jego prędkości. Kierująca samochodem na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędziła aż 119 km/h!

Policjanci z grupy SPEED patrolując dawną DK nr 8, pomiędzy Psim Polem, a Mirkowem, sprawdzali czy kierujący stosują do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili zauważyli jadące w kierunku centrum dostawcze renault, którego kierująca, już na pierwszy rzut oka, poruszała się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną na tym odcinku drogi. 40-latka miała również za nic przepisy zobowiązujące ją do korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie urządzenia, w które wyposażone był ich nieoznakowany radiowóz, wyświetlił się wynik -119 km/h! W miejscu, w którym dokonali pomiaru można jechać maksymalnie 50 km/h.

Na mieszkankę gminy Długołęka, za popełnione wykroczenie, policjanci nałożyli mandaty w łącznej kwocie 2100 zł. Do konta kierującej przypisane zostało również 12 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek