Cierpiąca na Alzheimera seniorka z Niemiec została odnaleziona we Wrocławiu

piątek, 27.5.2022 15:25 547 0

77-letnia kobieta, która zaginęła na terenie Niemiec została odnaleziona we Wrocławiu. Szybko podjęte skuteczne działania policjantów z komisariatu na Krzykach, pozwoliły na nawiązanie kontaktu z rodziną zaginionej. Seniorka cierpi na chorobę Alzheimera, przez co zagubiła się i dotarła aż do Polski. Finał akcji znalazł już szczęśliwe zakończenie.

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki otrzymali informację o kobiecie, która przebywa w jednym ze schronisk przy ul. Strzegomskiej. Została ona przywieziona tam przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Pogotowie Ratunkowe otrzymało zgłoszenie od zaniepokojonego osoby, która zauważyła późnym wieczorem seniorkę w jednej z bram przy ul. Grota-Roweckiego. 

77-letnia obywatelka Niemiec nie wymagała hospitalizacji i trafiła do schroniska przy ul. Strzegomskiej, skąd odebrali ją krzyccy policjanci. Otoczyli ją opieką i natychmiast podjęli stosowne czynności, aby mogła ona wrócić do domu. W bardzo krótkim czasie nawiązana została międzynarodowa współpraca, która umożliwiła powiadomienie męża kobiety o jej odnalezieniu. Do czasu przyjazdu rodziny, seniorka została przyjęta do ośrodka przy ul. Rydygiera. 

Pamiętajmy, że choroba Alzheimera to bardzo poważne schorzenie. Nie bądźmy obojętni wobec mijanych nas osób, które sprawiają wrażenie zagubionych, nieumiejących odnaleźć się. Zatrzymajmy się na chwilę i upewnijmy czy potrzebują pomocy. Jeśli tak, należy natychmiast zadzwonić pod numer alarmowy 112.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek