Zatrzymany mężczyzna spędzi najbliższe miesiące w areszcie

sobota, 25.9.2021 11:47 247 0

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali 34-letniego obywatela Gruzji, który był sprawcą niebezpiecznej sytuacji, do jakiej doszło kilkanaście dni temu w rejonie ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu. Mężczyzna wyjechał aż do Szczecina i tam ukrywał się przed stróżami prawa, którzy poszukiwali go w związku z kilkoma przestępstwami, o które jest podejrzany. 34-latek już usłyszał zarzuty i zgodnie z decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Wczoraj pisaliśmy o zatrzymaniu mężczyzny od kilkunastu dni poszukiwanego przez wrocławskich funkcjonariuszy. 34-letni obywatel Gruzji ukrywał się na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych w Szczecinie. Dzięki pracy policjantów pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki doszło do zatrzymania podejrzanego o popełnienie kilku przestępstw mężczyzny. Na miejscu funkcjonariusze otrzymali także wsparcie ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Już wczoraj zatrzymany mężczyzna został przetransportowany do Wrocławia, gdzie były z nim prowadzone czynności procesowe. Dziś został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia kilku przestępstw m.in. dokonania kradzieży, narażenia innych na utratę życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Policji.

Sąd opierając się na materiałach dowodowych zebranych przez wrocławskich policjantów podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obywatelowi Gruzji może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. O tym, jaką karę otrzyma, decydować będzie sąd.

WIDEO Z WYDARZENIA:

https://wroclaw.policja.gov.pl/dwr/aktualnosci/bieza/49389,Zatrzymany-wczoraj-mezczyzna-uslyszal-zarzuty-Najblizsze-miesiace-spedzi-w-aresz.html

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek