Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali 14 poszukiwanych osób

piątek, 17.9.2021 10:32 223 0

Zaledwie w ciągu jednego dnia funkcjonariusze służący w jednostkach podległych Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 14 osób, które były poszukiwane przez organy ścigania. Aż 5 z nich to osoby, na których ciążył list gończy. Teraz trafią do aresztów oraz zakładów karnych, gdzie będą oczekiwać na decyzję sądu, co do ich przyszłości.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu codziennie wykonują zadania, które ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Jedno z nich, to zatrzymywanie osób, które unikają wymiaru sprawiedliwości. Mogą to być osoby, które już usłyszały wyrok skazujący, ale też te, które są podejrzewane o popełnienie przestępstwa lub w celu ustalenia miejsca ich pobytu. Tylko wczoraj policjanci z dolnośląskiej stolicy zatrzymali aż 14 takich osób!

Namierzaniem takich osób zajmują się policjanci głównie służby kryminalnej. To funkcjonariusze, którzy zajmują się między innymi pracą operacyjną. To właśnie dzięki niej udaje się ustalić, gdzie mogą przebywać osoby, które mają na koncie czyny niezgodne z prawem. Ale tak jak pokazują wczorajsze zdarzenia, także osoby unikające sądu czy prokuratury.

I to osoby, za którymi wystawiono podstawy poszukiwawcze w postaci listów gończych. 15 września br. kryminalni z Leśnicy zatrzymali 56-latka poszukiwanego przez jeden z wrocławskich sądów. Tego samego dnia podobne dwa zatrzymania zrealizowali także funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle. Tam w ręce policjantów wpadli 57-latek oraz 34-latek poszukiwani przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia. Kolejnych dwóch zatrzymanych wpadło na terenie wspomnianego już wcześniej Śródmieścia. Jeden z nich, 39-letni mężczyzna, poszukiwany był nie tylko przez ograny sprawiedliwości z Wrocławia, ale też Oławy. Tak samo jak 41-latek, którego szukał sąd ze Świdnicy.

Wszyscy trafili do aresztów śledczych lub do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Dzięki działaniom wrocławskich policjantów poniosą konsekwencje popełnionych przez siebie czynów.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek