Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę zamierzającego prowadzić auto

piątek, 30.7.2021 09:34 257 0

56-letni mieszkaniec Krzyków szedł chwiejnym krokiem do swojego auta, które było zaparkowane nieopodal. Kiedy usiadł na miejscu kierowcy i zaczął odjeżdżać, został zatrzymany przez policjanta, który widział to zajście, będąc w czasie wolnym od służby. Nieodpowiedzialny kierowca miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Finał tego skrajnie lekkomyślnego zachowania czeka go w sądzie.

Ten kierowca, na własne życzenie ściągnął na siebie niemałe kłopoty natury prawnej. Śmiało można też stwierdzić, że z całą pewnością ktoś inny miał ogromne szczęście, bo dzięki natychmiastowej reakcji policjanta, nie stał się ofiarą tragedii, do jakich niejednokrotnie dochodzi tylko i wyłącznie z winy tak skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców.

Funkcjonariusz widział jak mężczyzna chwiejnym krokiem podszedł do swojego pojazdu, po czym wsiadł do niego i próbował odjechać z ulicy Stysia, czemu zapobiegł nasz kolega. Policjant natychmiast podbiegł do jego osobowego Mercedesa, który wyjechał już z miejsca parkingowego na jezdnię i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę zabierając kluczyki. Mężczyzna był bardzo agresywny wobec policjanta, ale jego umiejętności oraz doświadczenie zawodowe pozwoliły na skuteczne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu.

Policjant niezwłocznie powiadomił swoich przełożonych o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego, a ci z kolei skierowali na ulicę Stysia, gdzie się znajdował, jego kolegów będących w służbie. Badanie alkomatem wskazało jednoznaczny wynik – kierujący był w stanie nietrzeźwości, a w jego organizmie stężenie alkoholu wynosiło prawie 2,5 promila!

Policjanci niedługo później ujawnili, że 56-latek dopuścił się jeszcze jednego przestępstwa. Sąd nałożył wobec tego mężczyzny kilka miesięcy wcześniej, środek w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi i obowiązuję on jeszcze przez kilka najbliższych lat.

Zatrzymany 56-letni wrocławianin został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Funkcjonariusz, który dokonał zatrzymania nietrzeźwego kierowcy wykazał się postawą godną naśladowania. Swoją służbę pełni jako wywiadowca w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Choć z racji specyfiki pracy nie zakłada na co dzień do służby granatowego munduru, pokazał, że policjantem jest cały czas.

Apelujemy, aby każdy kto jest świadkiem tak skrajnie niebezpiecznej sytuacji, poinformował o tym fakcie odpowiednie służby telefonując na numer 112.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek