UWAGA! Zmiany rozkładów jazdy od 31 lipca
Kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich/Hallera
W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera (demontaż rozjazdu tymczasowego od strony ulicy Sztabowej), od 31 lipca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 72 i 76, które zostaną zlikwidowane.
Na odcinku Arkady (Capitol) - Krzyki - Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.
BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w okresie 31.07-1.08.2021r.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7, 17 lub 73 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 na całej trasie przejazdu oraz autobusami linii D i 133 dodatkowo na odcinku Hallera - Klecina - Hallera.
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich/Hallera
W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera (wymiana torów prostych na skrzyżowaniu w ciągu ulicy Powstańców Śląskich), od 2 sierpnia 2021 roku (poniedziałek ) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 6, 7, 20, 23, 70, 73 i 74.
Linia 6
Tramwaje linii 6 będą kursowały w relacji Kowale - Grabiszynek - Kowale przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich i aleję Hallera.
Linia 7
Tramwaje linii 7 będą kursowały w relacji Poświętne - Grabiszyńska (Cmentarz) - Poświętne przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.
Linia 20
Tramwaje linii 20 powrócą na trasę Oporów - Leśnica - Oporów, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach przez ulicę Śrubową, nową trasę autobusowo-tramwajową, pl. Orląt Lwowskich, pl. Legionów, ulicę Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.
Linia 23
Tramwaje linii 23 powrócą na trasę Kromera - Wrocławski Park Przemysłowy - Kromera, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli przy ulicy Robotniczej.
Linia 70
Tramwaje linii 70 będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera.
Linia 73
Linia 73 zostanie zlikwidowana.
Linia 74
Tramwaje linii 74 będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską.
Linia autobusowa 702
Linia 702 zostanie zlikwidowana.
BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE od 2.08.2021r.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 6 lub 7 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 2 lub 17 oraz autobusami linii D na odcinku Arkady (Capitol) - Krzyki/Klecina. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 17 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 6 lub 7 oraz autobusami linii D na odcinku Arkady (Capitol) - Krzyki/Klecina. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Zakończenie remontu przejazdu kolejowego na ulicy Mokrzańskiej
W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mokrzańskiej, od 3 sierpnia 2021 roku (wtorek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 138, 938, 948 i 958, które powrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez ulicę Krępicką i Mokrzańską.
---------------------------------------------
Dodatkowa komunikacja na mecz Śląska Wrocław z Araratem Erywań na Stadionie WrocławW związku z planowanym meczem piłkarskim Śląsk Wrocław - Ararat Erywań na Stadionie Wrocław, który zostanie rozegrany w dniu 29 lipca 2021 roku (czwartek) o godzinie 20:00, zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:
ODWÓZ KIBICÓW Z MECZU
T2 (tramwajowa linia specjalna)
Leśnica – Średzka - Kosmonautów - Lotnicza – Legnicka – Złotoryjska - Śrubowa - TAT - pl. Orląt Lwowskich - Podwale - Świdnicka - pl. Teatralny - Teatralna - Skargi - Kołłątaja - Dworzec Główny
Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 6 minut przez około 30 minut po zakończeniu meczu tj. od około godziny 21:50.
S2
(autobusowa linia specjalna)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek
Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała co około 8 minut przez około 40 minut po zakończeniu meczu na Stadionie tj. od około godziny 21:45.
Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również liniami specjalnymi T2 i S2 wynosi 3,40 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.
Dodatkowa komunikacja na żużlowe Grand Prix na Stadionie OlimpijskimW związku z planowanym meczem żużlowym na Stadionie Olimpijskim, który odbędzie się w dniu 30 i 31 lipca 2021 roku (piątek i sobota), zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T3 w następujący sposób:
ODWÓZ Z MECZU
Stadion Olimpijski – Paderewskiego - Różyckiego - most Szczytnicki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana - pl. Grunwaldzki - most Grunwaldzki - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - Galeria Dominikańska
Linia zrealizuje 10 kursów ze Stadionu Olimpijskiego po zakończonym meczu żużlowym tj. od około godziny 21:35.
Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również linią specjalną T3 wynosi 3,40 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.
Komentarze (0)