Samochód skradziony na terenie Bydgoszczy został odnaleziony

piątek, 23.7.2021 14:31 299 0

Na parkingu przy jednym z centrów handlowych wrocławscy policjanci ujawnili pojazd skradziony kilka miesięcy temu w Bydgoszczy. Wczoraj odebrała go właścicielka, która serdecznie podziękowała mundurowym za odzyskanie jej mienia. Osobowa mazda zaparkowana była wśród innych aut i na pierwszy rzut oka, nie budziła żadnych podejrzeń. Sprawą oprócz policjantów, zainteresowali się także pracownicy sklepu. Policjanci z woj. kujawsko-pomorskiego nadal prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie osób mogących mieć związek z tym przestępstwem.

Do kradzieży auta doszło na początku kwietnia br. na terenie działania Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście i sprawą zajmowali się miejscowi policjanci, którzy wykonali szereg różnego rodzaju czynności procesowych oraz pozaprocesowch. Niestety, nie doprowadziły one do odzyskania skradzionego pojazdu oraz zatrzymania osoby podejrzanej o ten czyn.

Natomiast szukany pojazd zauważyli na parkingu przy jednym z centrów handlowych pracownicy i pełniący tam służbę policjanci z komisariatu na Krzykach. Ujawnione auto nie budziło podejrzeń, poza tym, że miało wybitą szybę w tylnych drzwiach. Funkcjonariusze sprawdzili je w policyjnych systemach i wtedy okazało się, że jest to pojazd skradziony z Bydgoszczy. O odzyskaniu osobowej mazdy, powiadomiono jej właścicielkę, która przyjechała i podziękowała serdecznie mundurowym, za odzyskanie jej mienia.

Wcześniej jednak policyjni technicy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu dokonali szczegółowych oględzin samochodu i zabezpieczyli znajdujące się na nim ślady. Przekazane zostały policjantom z woj. kujawsko-pomorskiego, którzy nadal prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie osób mogących mieć związek z tym przestępstwem.

Przypomnijmy, że za włamanie i kradzież mienia, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek