Akcja "Oddaj Krew - Uratuj Życie”

wtorek, 29.9.2020 14:48 439 0

Pomimo ulewy kilkadziesiąt osób było zdecydowanych na oddanie krwi podczas akcji- „Oddaj Krew uratuj życie„ dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. To już 2 akcja, jaka odbyła się na osiedlu Widawa tym razem w sobotę 26.09.2020r. 

Celem akcji było pozyskanie jak największej ilości krwi zważywszy, że krew jest bardzo potrzebna a   w tym szczególnym okresie nadzwyczajnie. Akcja była promowana za pomocą grup facebookowych, plakatów oraz ulotek. Uczestnikami nie byli tylko mieszkańcy osiedla Widawa lecz także pozostałych części Wrocławia. 

Liczba dawców przez pandemie koronawirusa znacząco spadła. Dużą grupę osób oddających krew stanowili studenci studiujący w ośrodkach akademickich, jednakże zdecydowana większość z nich na czas pandemii wróciła do swoich lokalnych ojczyzn. Obecnie w szczególności potrzebna jest krew ujemna A-, O-. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w przedziale wiekowym 18 - 25 lat ważący minimum 50 kilogramów. Każda dorosła kobieta może oddawać krew w odstępie 3 miesięcy zaś mężczyzna w okresie 2 miesięcy. 

Obecna sytuacja zmusiła organizatorów do stosowania nadzwyczajnych standardów: uczestnicy musieli zachować odstęp, był prowadzony wywiad w celu wykrycia ryzyka zakażenia, była badana temperatura przy kwalifikacji dawców a także zostały zachowane odstępy przy pobieraniu krwi w autobusie oraz standardowo każdy z uczestników miał maseczkę i musiał podać dezynfekcję rąk. 

Akcja zakończyła się sukcesem. Uczestnicy okazali wielkie serca, organizatorzy ze względu na olbrzymie zainteresowanie już myślą o kolejnej już trzeciej akcji na północy Wrocławia. 

Organizatorzy wszystkim osobom serdecznie dziękują.To na pewno nie ostatnia taka akcja na północy Wrocławia. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek