MPK: Zmiany trasy 4, 15 i 127 i komunikacja specjalna
21 grudnia
- W związku z planowanym zakończeniem przebudowy rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Sądowej i Podwale, od 21 grudnia 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na linii tramwajowej 4 i 15, które powrócą na swoje stałe trasy przejazdu.
- Wraz z udrożnieniem ulicy Sądowej zostanie wprowadzona zmiana trasy linii autobusowej 127. Autobusy jadące od pętli przy ulicy Zwycięskiej, od ulicy Zaporoskiej pojadą przez ulicę Grabiszyńską, plac Legionów, ulicę Sądową i Podwale do placu Orląt Lwowskich i dalej obecną trasą przejazdu do Kozanowa. W kierunku przeciwnym z Kozanowa do ulicy Zwycięskiej, trasa autobusu linii 127 pozostanie bez zmian.
- Także w sobotę 21 grudnia zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w trasie przejazdu autobusów linii 120 o nazwie "Trestno - świetlica" przy ulicy Nadodrzańskiej 24 w podwrocławskiej miejscowości Trestno. Przystanek będzie posiadał status przystanku "na żądanie". Dodatkowo zostanie zmieniona nazwa przystanków "Trestno", które są zlokalizowane przy ulicy Nadodrzańskiej na wysokości kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Trestnie na "Trestno - kościół".
- W związku z Europejskim Spotkaniem Młodych Taize we Wrocławiu, które odbędzie się w dniach 28 grudnia 2019 roku - 1 stycznia 2020 roku, zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:
28 grudnia 2019 roku (sobota)
W tym dniu zostaną uruchomione specjalne przewozy wyłącznie dla uczestników Europejskiego Spotkania Młodych przez tramwaje linii T3 i autobusy linii S3 na trasie Dworzec Główny - Hala Stulecia - Dworzec Główny bez postoju na przystankach pośrednich.
29 grudnia 2019 roku (niedziela)
Uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa T4 na trasie przejazdu: Uniwersytet Wrocławski – Grodzka - Nowy Świat - Kazimierza Wielkiego - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Wajdy - Wróblewskiego - ZOO. Linia będzie kursowała z częstotliwością co około 15 minut w godzinach od 16:15 do 17:00 (ostatni kurs z przystanku "Uniwersytet Wrocławski")
Dodatkowo w tym dniu zostaną uruchomione specjalne przewozy wyłącznie dla uczestników Europejskiego Spotkania Młodych przez tramwaje linii T3 i autobusy linii S3 na trasie Dworzec Główny - Hala Stulecia - Dworzec Główny bez postoju na przystankach pośrednich.
30 grudnia 2019 roku (poniedziałek)
Uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa T4 na trasie przejazdu: Uniwersytet Wrocławski – Grodzka - Nowy Świat - Kazimierza Wielkiego - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Wajdy - Wróblewskiego - ZOO. Linia będzie kursowała z częstotliwością co około 10 minut w godzinach od 16:15 do 17:05 (ostatni kurs z przystanku "Uniwersytet Wrocławski")
Dodatkowo w tym dniu zostaną uruchomione specjalne przewozy wyłącznie dla uczestników Europejskiego Spotkania Młodych przez tramwaje linii T3 i autobusy linii S3 na trasie Dworzec Główny - Hala Stulecia - Dworzec Główny bez postoju na przystankach pośrednich.
31 grudnia 2019 roku (wtorek)
Uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa T4 na trasie przejazdu: Uniwersytet Wrocławski – Grodzka - Nowy Świat - Kazimierza Wielkiego - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Wajdy - Wróblewskiego - ZOO. Linia będzie kursowała z częstotliwością co około 15 minut w godzinach od 14:00 do 14:45 (ostatni kurs z przystanku "Uniwersytet Wrocławski") oraz w godzinach od 16:20 do 17:05 (ostatni kurs z przystanku "Uniwersytet Wrocławski")
Dodatkowo w tym dniu zostaną uruchomione specjalne przewozy wyłącznie dla uczestników Europejskiego Spotkania Młodych przez tramwaje linii T3 i autobusy linii S3 na trasie Dworzec Główny - Hala Stulecia - Dworzec Główny bez postoju na przystankach pośrednich.
1 stycznia 2020 roku (środa)
W tym dniu zostaną uruchomione specjalne przewozy wyłącznie dla uczestników Europejskiego Spotkania Młodych przez tramwaje linii T1 na trasie Dworzec Główny (Stawowa) - Pilczyce bez postoju na przystankach pośrednich.
Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również linią specjalną T4 wynosi 3,40 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.
Komentarze (0)