Wrocławski szpital Vratislavia Medica wspiera polskich himalaistów

środa, 24.7.2019 13:00 2696 0

Sukces wypraw wysokogórskich zależy od wielu czynników. Zaczynając od warunków atmosferycznych, przez determinację i umiejętności członków wyprawy, po ich ponadprzeciętną pracę zespołową, która gwarantuje bezpieczeństwo i odpowiednie przygotowanie do ataków szczytowych. Niemniej ważne, o ile nie najważniejsze, są zdrowie i dobra kondycja himalaistów, o które w nadchodzącym sezonie dbać będzie wrocławski szpital ortopedyczno-rehabilitacyjny Vratislavia Medica. Niewykluczone, że pierwsi himalaiści pojawią się we Wrocławiu jeszcze w lipcu i przejdą specjalistyczne badania i konsultacje medyczne.

Szpital Vratislavia Medica, to kolejna spółka z Grupy Hasco, która wspierać będzie program Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. W połowie czerwca wrocławska firma farmaceutyczna Hasco-Lek zadeklarowała wsparcie programu. We wrocławskim szpitalu uczestnicy programu przejdą badania diagnostyczne. Specjaliści z Vratislavia Medica zadbają także o ich sprawność ruchową, wykonując niezbędne zabiegi z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii.

- Podobnie jak Hasco-Lek, szpital Vratislavia Medica od początku swojego istnienia wspiera polskich sportowców. W naszym szpitalu osoby aktywne, olimpijczycy oraz paraolimpijczycy, leczą kontuzje i urazy, współpracują również ze specjalistami w przygotowaniach do zawodów. Cieszę się, że wysoka jakość usług świadczonych przez nasz zespół medyczny, spotkała się z uznaniem polskich himalaistów – mówi Anna Rogowska, Prezes szpitala Vratislavia Medica. 

Jestem dumna, że wspierając członków programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera przyczynimy się chociaż w niewielkim stopniu do sukcesów, które bez wątpienia czekają na himalaistów podczas kolejnych wypraw. Pragniemy być częścią tak ogromnego przedsięwzięcia, które z pewnością zapisze się na kartach historii polskiego himalaizmu. Współpracując z zespołem medycznym PZA przygotowaliśmy dla himalaistów pakiety zabiegów i badań, niezbędnych przy tego typu wyprawachdodaje Prezes Anna Rogowska.

Do następnej polskiej zimowej wyprawy na K2 pozostało niespełna półtora roku. Chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie i organizację wypraw unifikacyjnych, ale też aspekt fizyczny i zdrowotny – mówi Piotr Tomala, kierownik programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera.

- Dlatego tak istotne jest wsparcie ze strony szpitala Vratislavia Medica. Dzięki temu już na wczesnym etapie możemy zbadać zawodników, którzy już byli w górach wysokich, ale również tych, którzy mogą dołączyć do przyszłego składu, który walczyć będzie o pierwsze zimowe wejście na K2 – dodaje Piotr Tomala.

Zimowa wyprawa na K2 jest aktualnie najważniejszym wyzwaniem stojącym przed programem Polski Himalaizm Zimowy imienia Artura Hajzera. Została zaplanowana w sezonie zimowym 2020/2021. Podczas najbliższych kilkunastu miesięcy zorganizowane zostaną wyprawy unifikacyjne. Ich celem jest sprawdzenie czołowych polskich zawodników w warunkach wysokogórskich i wyłonienie składu, który będzie miał szansę wejść na ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek