Trzecia edycja konferencji Fintech Day in Wrocław

środa, 26.6.2019 08:30 1027 0

13 czerwca w Hotelu Mercure we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja konferencji Fintech Day in Wrocław. Wydarzenie zorganizowane przez Sferę Finansów i Sferę Group poświęcone było wpływowi nowoczesnych technologii na rozwój sektora finansowego. W tegorocznej konferencji uczestniczyło ponad 150 osób, a swoim doświadczeniem i wiedzą dzieliło się 25 ekspertów, którzy wystąpili w roli prelegentów i panelistów. 

Fintech to najszybciej rozwijający się sektor finansowych rozwiązań online oraz wszelkiego rodzaju innowacji technologicznych w szerokiej branży finansowej. Dlatego też wrocławska konferencja gościła reprezentantów instytucji bankowych, pożyczkowych, firm pośrednictwa finansowego oraz firm IT dostarczających rozwiązania dla rynku finansowego.

Interesujące prelekcje i angażujące dyskusje

Fintech Day in Wrocław rozpoczęła prelekcja Marcina Czugana – Wiceprezesa Zarządu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, podczas której uczestnicy poznali zbliżające się zmiany legislacyjne i dowiedzieli się o ich wpływie na cały sektor Fintech. Było to doskonałe wprowadzenie do dalszych części konferencji, która została podzielona na cztery bloki tematyczne – Loan-Tech, Bank-Tech, IT-Tech i Comm-Tech. Zaproszeni eksperci, podczas paneli dyskusyjnych rozmawiali m.in. o wpływie nowoczesnych technologii na branżę finansową, potencjale rozwoju sektora Fintech i o działaniach jakie podejmują instytucje, by dzięki rozwiązaniom informatycznym usprawnić proces obsługi klienta. Z kolei podczas panelu Comm-Tech podjęto dyskusję na temat konieczności zaplanowania szerokiej strategii komunikacji firm z sektora Fintech.

Cieszę się, że w konferencji wzięło udział tak liczne grono specjalistów i ekspertów z różnych branż. Śmiało można stwierdzić, że od strony merytorycznej spotkanie miało bardzo wysoki poziom. Zawdzięczamy to prelegentom, którzy zaprezentowali ciekawe case study oraz panelistom konferencji. Będziemy wsłuchiwać się w opinie naszych gości, aby kolejne wydarzenia były jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb specjalistów i mogły realizować ich cele rozwojowe – mówi Andrzej Czech, CEO & Strategy Director Sfera Group, organizator konferencji. Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Michael Haenlein, Professor of Marketing at ESCP Europe, który wygłosił wykład na temat historii sztucznej inteligencji.

Fintech - przyszłość finansów

Z danych zebranych przez Polski Związek Instytucji Pożyczkowych wynika, że niebankowy sektor Fintech w 2018 roku odnotował znaczący wzrost przychodów, a sam zysk wyniósł ponad 600 mln zł. Zdaniem ekspertów zaproszonych na Fintech Day in Wrocław, sektor będzie co roku zwiększać swój udział, a coraz więcej przedsiębiorstw i banków będzie kierować swoje działania w tym kierunku. 

Jesteśmy szczęśliwi, że nasza konferencja każdego roku cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Świadczy to o potrzebie rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami z branży, a także o trendzie jakim jest ciągły rozwój finansowych rozwiązań online – mówi Rafał Tomkowicz, współtwórca porównywarki finansowej sfera-finansow.pl, organizator wydarzenia. Po zakończeniu konferencji, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ciekawej formie networkingu, jakim był kilkugodzinny, wieczorny rejs po Odrze. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek