16. Millennium Docs Against Gravity na półmetku [FOTO]

środa, 15.5.2019 19:00 2223 0

Jeszcze przez pięć dni wrocławska publiczność będzie mogła oglądać najlepsze filmy non-fiction z całego świata. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu, do programu włączone zostały dodatkowe pokazy czterech festiwalowych tytułów. Bilety wciąż w sprzedaży. 


Do rozbudowanego programu 16. Millennium Docs Against Gravity włączone zostały weekendowe pokazy czterech filmów, które w tym roku wzbudziły ogromne zainteresowanie wrocławskiej publiczności. W sobotę widzowie będą mogli wziąć udział w dodatkowym seansie „Antropocenu: epoki człowieka” (godz. 10:00) oraz „Eksperymentu na tratwie” (godz. 11:00). Z kolei w niedzielę zobaczą „Ostatnią górę” (godz. 10:00) i „Bellingcat: prawda w czasach postprawdy” (godz. 11:00). Poranne seanse nie wpływają na zmiany godzin pozostałych projekcji. 

W programie na ostatnie dni znajduje się też m.in. jedyny pokaz filmu Pii Hellenthal „Ewa nie chce spać”, dwa seanse „Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” Borysa Lankosza, „Symfonia Fabryki Ursus” Jaśminy Wójcik, przedstawiające kulisy afery Panama Papers „Kwity z Panamy” w reżyserii Alexa Wintera oraz filmowa podróż po Europie i jej kulturze, czyli „Erasmus – obywatele Europy” Angelikiego Aristomenopoulou i Andreasa Apostolidisa, która pokazana zostanie jako wstęp do dyskusji z cyklu City Docs.

Grand Prix Dolnego Śląska

O Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w wysokości 3000 euro walczy w tym roku trzynaście tytułów. Laureata wybierze 4-osobowe Jury w składzie: Weronika Bilska, Małgorzata Kozubek, Filip Zawada i Jarosław Perduta. Zwycięzca ogłoszony zostanie w piątek, 17 maja na uroczystej gali, na której pokazany zostanie też film „My Generation” Davida Batty’ego. Nagrodzony tytuł wyświetlony zostanie na zakończenie 16. Millennium Docs Against Gravity (niedziela, 19 maja, g. 20:30).

Noc muzeów i kino dla dzieci

Program drugiej połowy 16. Millennium Docs Against Gravity wypełniony jest kolejnymi wydarzeniami towarzyszącymi. W sobotni wieczór odbędzie się organizowany w ramach Nocy Muzeów pokaz „Ducha Bauhausu”. W piątek w Dolnośląskim Centrum filmowym spotkać też będzie można reżysera filmu „In Touch” – Pawła Ziemilskiego. Z kolei ostatniego dnia festiwalu Wrocław odwiedzi Tamer Jandali, twórca „Wolnej miłości”. W weekend swoje zajęcia przeprowadzi także Akademia Dokumentalna OKI DOKI. Filmy pokazane zostaną w dwóch blokach: „Stop hejt” i „Pomagam” – w pierwszym z nich najmłodsi festiwalowicze dowiedzą się więcej o zjawisku emigracji oraz różnorodności na świecie. Drugi opowie o tym, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka i jak można radzić sobie z przemocą. Spotkania Akademii odbędą się wyjątkowo na sali Polonia. 

To tylko część weekendowego programu wrocławskiej odsłony 16. Millennium Docs Against Gravity. Pełna siatka projekcji oraz informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są na www.mdag.pl.

Bilety w cenach 12 i 15 złotych (pojedyncze seanse, cena zależna od godziny projekcji) dostępne są w kasach kina oraz na www.mdag.pl i www.dcf.wroclaw.pl. Przy zakupie dziesięciu lub więcej biletów, każdy z nich kosztował będzie tylko 10 złotych. Bilet rodzinny na filmy z sekcji OKI DOKI kosztuje 10 złotych za osobę. Bilety dla seniorów (za okazaniem dowodu uprawniającego do zniżki) także kosztuje 10 złotych. 

Foto: Jerzy Wypych 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek