Panthers Wrocław spotkały się z Lwami z Lwowa

czwartek, 22.2.2018 13:00 902 0

Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim Panthers Wrocław spotkały się z Lwami z Lwowa. Zaczęli od wzajemnego wsparcia i współpracy, a już niebawem planują wspólny mecz we Wrocławiu.

Wrocławskie Pantery przecierają kolejne szlaki i pokonują kolejne granice. Tym razem te wschodnie. Na początku lutego klub podpisał umowę partnerką z Lviv Lions, czyli Lwami ze Lwowa, jedną z najlepszych drużyn futbolu amerykańskiego na Ukrainie. Oba kluby mają bardzo ciekawe plany związane z kooperacją. – Futbol na Ukrainie rozwija się bardzo prężnie, a Lwy swoją organizacją udowadniają, że chcą należeć do najlepszych. Cieszymy się, że dzięki naszej dyscyplinie możemy przełamywać kolejne granice i pokazywać jedność dwóch krajów przez sport – mówi Michał Latoś, prezes zarządu Panthers Wrocław.

Współpraca obu klubów zakłada coś więcej niż wyłącznie kooperację na papierze. Kluby uczestniczyć będą wzajemnie w zgrupowaniach i treningach. Przedstawiciele Lions na pewno już niebawem przyjadą do Wrocławia, a kulminacją rozpoczętej współpracy ma być towarzyski mecz przyjaźni, który odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. – Nasze działania zawsze wyróżniają się i potrafią zaskoczyć. Tak może być i tym razem. To pierwsza tak dużą współpraca między klubami w Polsce i na Ukrainie i chcemy, aby wydarzenie, które już niebawem chcemy zorganizować przyciągnęło na trybuny jak najwięcej kibiców, a na co dzień chcemy pokazać jak jednoczyć ludzi poprzez sport – mówi Jakub Głogowski, menedżer generalny Panthers Wrocław.

Oba kluby wierzą, że wzajemna wymiana wiedzy i doświadczenie może przynieść wyłącznie pozytywny efekt. Futbol amerykański jest sportem, który wciąż się rozwija i tylko poprzez jedność i współpracę może osiągnąć duży sukces. Współpraca z Lviv Lions wydaje się ku temu znakomitą okazją.

Wiemy, jak wielu obywateli Ukrainy mieszka obecnie we Wrocławiu i chcemy ich zainteresować naszą dyscypliną. Mecze futbolu amerykańskiego to wspaniałe, rodzinne imprezy i wierzymy, że otwierając się na wszystkich mieszkańców Wrocławia możemy pokazać jak wspaniałym sposobem spędzania czasu wolnego może być sport – opowiada Michał Latoś.

Panthers Wrocław rozgrywki zainaugurują już 17. Marca. Na Stadionie Olimpijskim zmierzą się z Primacol Lowlanders Białystok. Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek