komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED?

środa, 25.11.2020 13:54 , odsłony: 152
kategorie artykułu:

Chociaż oświetlenie LED posiada ponad 100-letnią historię, jego popularność wzrosła stosunkowo niedawno. Niemniej jest to rodzaj oświetlenia, w który zdecydowanie warto zainwestować, kiedy budujemy swój dom, remontujemy mieszkanie lub zwyczajnie chcemy zmienić aranżację swojego wnętrza. To jednak nie wszystkie korzyści, jakie oferują nam nowoczesne lampy ledowe. Sprawdź, dlaczego warto wybierać właśnie ten rodzaj oświetlenia.

Pozytywny wpływ na środowisko

Po oświetlenie LED zdecydowanie powinny sięgać osoby, którym zależy na poprawie stanu naszego środowiska. Okazuje się bowiem, że żarówki LED pobierają o wiele mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki, a co za tym idzie nie emitują ciepła. Co równie ważne, diody LED są biodegradowalne, a przy ich produkcji nie są wykorzystywane substancje niebezpieczne dla nas, jak i środowiska, np. rtęć. Należy jedynie pamiętać o segregacji odpadów i umieszczenie zużytych żarówek w prawidłowym kontenerze. Ich długa żywotność sprawia, że częsty zakup nowej żarówki nie jest koniecznością, przez co generujemy znacznie mniej odpadów.

Bezpieczne w użytkowaniu

Każdy, kto kiedykolwiek musiał wymienić spaloną żarówkę, przez przypadek lub chwilę nieuwagi dotknął jej w momencie, gdy była jeszcze bardzo nagrzana. Na szczęście w przypadku żarówek LED nie jest to problemem, gdyż ich stopień nagrzania jest bardzo niewielki. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie spowodują one przepalenia przewodów lub co gorsza pożaru. Tym sposobem stanowią zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie, niż wcześniej popularnie stosowane, tradycyjne żarówki, które wymagały dużej ostrożności np. podczas wymiany.

Energooszczędność

To kolejna i bardzo ważna zaleta oświetlenia LED, która przesądza o ich wyborze w przypadku zdecydowanej większości klientów. To szczególnie polecane rozwiązanie w przypadku pomieszczeń, w których często korzystamy ze światła. Choć ceny żarówek LED są znacznie wyższe od tradycyjnych czy popularnych niegdyś świetlówek, korzystanie z diod LED jest o wiele bardziej opłacalne. 

Żarówki LED o wiele lepiej zastąpią świetlówki, które, aby osiągnąć pełną moc świecenia, potrzebują odpowiedniej ilości czasu na rozgrzanie, co dodatkowo zużywa energię.

Długa żywotność

Oświetlenie LED jest niezwykle efektywne w swoim działaniu i nie wymaga tak częstej wymiany jak pozostałe dostępne na rynku żarówki. Dla porównania: średnia żywotność żarówki ledowej wynosi 50 000 h, a zwykłej jedynie 1000 h. Stąd posiadanie oświetlenia ledowego pozwala znacznie zaoszczędzić koszty związane z zakupem nowych żarówek. Jeśli rozważasz zakup oświetlenia LED, odwiedź stronę oneled.pl.

 
piątek, 15.1.2021 15:15
piątek, 15.1.2021 11:48
czwartek, 14.1.2021 15:02
czwartek, 14.1.2021 12:49
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki