Darmowe miejsca coworkingowe dla Ukraińców

piątek, 15.4.2022 12:01 785

W związku z wojną w Ukrainie do Wrocławia przyjechało wielu uchodźców, wśród których są również osoby prowadzące działalność gospodarczą. Zatem potrzebne jest im nie tylko lokum do zamieszkania, ale również odpowiednie miejsce do pracy. Aby im w tym pomóc, wiele wrocławskich biur coworkingowych udostępniło im u siebie darmowe stanowiska. Wśród nich jest również ARAW.

Z pomocą ukraińskim mikro przedsiębiorcom lub osobom pracującym zdalnie ruszyły zarówno wrocławskie biura coworkingowe, jak też uczelnie wyższe i inkubatory przedsiębiorczości. Swoje wsparcie w zakresie zapewnienia miejsca do pracy zaoferowała także Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Wrocławskie przedsiębiorstwa bardzo szybko zareagowały na sytuację, w jakiej znaleźli się obywatele Ukrainy. Wraz z wybuchem wojny zaczęło pojawiać się coraz więcej gestów solidarności - tych oddolnych, inicjowanych przez samych pracowników, ale też tych wychodzących bezpośrednio od firm i organizacji. Aby wesprzeć ukraińskie firmy Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej przygotowała dwa w pełni wyposażone biura gotowe przyjąć przedsiębiorców relokujących się do Wrocławia. Mamy również informacje od wrocławskich coworkingów, które oferują obywatelom Ukrainy przestrzenie do pracy - Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Do dyspozycji biurko, internet, a nawet psycholog

W większości miejsc oferujących darmowe miejsca coworkingowe, ich użytkownicy mają dostęp do w pełni wyposażonych stanowisk pracy. Mogą tam korzystać z internetu, sprzętu biurowego, pomocy sekretariatu, a często również kuchni, w której mogą przygotować sobie posiłek. W większości z tych miejsc mogą bez problemu porozumieć się w języku angielskim. W niektórych pracownicy mówią także po ukraińsku, jednak tych jest niewiele.

Osobom, które uciekając przed wojną potrzebują spokojnego miejsca do pracy lub też koordynują akcję pomocy dla uchodźców z Ukrainy, oferujemy osiem darmowych miejsc do pracy przy ul. Nauczycielskiej 8/4. Dwa z nich wyposażone są w komputery, natomiast pozostałe umożliwiają korzystanie z własnego sprzętu. Do dyspozycji ich użytkowników jest wifi, kuchnia, kawa, herbata, woda. Mogą tu również skorzystać z bezpłatnego wsparcia psychologa. Gwarantujemy też miłą i przyjazną atmosferę - Magdalena Sysło, Fabryka Sensu

Pokój biurowy, open space lub hot desk

Udostępnione darmowe miejsca coworkingowe cieszą się ogromną popularnością. Są to zarówno biurka w pokojach biurowych, open space, jak i tzw. hot deski, czyli dzielone stanowiska pracy nieprzypisane do konkretnej osoby. W wielu biurach nie ma już wolnych miejsc.

Zależało nam na tym, aby pomóc Ukraińcom prowadzącym działalność gospodarczą, którzy znaleźli się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Przygotowaliśmy dla nich sześć darmowych miejsc do pracy. Bardzo szybko znaleźli się na nie chętni. To osoby pracujące w branży ICT. Oczywiście, jeśli te miejsca się zwolnią, będą dostępne nieodpłatnie dla kolejnych osób z Ukrainy - Ewelina Niżyńska-Seniuta z Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości inQube

Gdzie obywatele Ukrainy mają szansę na darmowe miejsca coworkingowe?

Miejsce co pracy można znaleźć również na stronie Startup Wrocław, gdzie znajduje się oferta wielu inkubatorów przedsiębiorczości oraz biur coworkingowych.

źródło: wroclaw.pl