Czym się kierować wybierając sukienkę do pracy?

piątek, 15.7.2022 15:14 297

Niezależnie od tego, czy jesteś praktykantką, managerką, czy właścicielką firmy, musisz zastanowić się, jaki strój do pracy będzie idealny. Oto kilka podpowiedzi, jak wybrać sukienkę do pracy. Weź je pod uwagę, konstruując swoją szafę.

Wygoda jest najważniejsza!

Kiedy szukasz sukienki do pracy, chcesz mieć coś, co nie sprawi Ci zbyt wielu kłopotów. Nie ma przy tym znaczenia, czy większość dnia spędzasz w terenie, na spotkaniach z klientami, czy też przesiadujesz go przy biurku. Idealna sukienka powinna być łatwa w zakładaniu, łatwa w praniu i łatwa do noszenia przez cały dzień - nie chcesz czegoś skomplikowanego. Nie chcesz też czegoś, co sprawi, że będzie Ci gorąco lub niewygodnie, np. zwiewnej spódnicy latem lub wyszukanego swetra zimą.

Wybierz modny kolor

Wybierając strój do pracy, łatwo wpaść w rutynę noszenia w kółko tych samych kolorów i nadruków. Zamiast wpadać w tę pułapkę, pomyśl o dodaniu kolorów do swojej garderoby do pracy. Ponieważ w biurze możesz nosić, co tylko chcesz, założenie czegoś z odrobiną koloru da wszystkim do zrozumienia, że jesteś pewna siebie i swojego stylu.

Jeśli nie jesteś pewna, od czego zacząć, rozważ wybór modnego koloru, takiego jak jaskrawy pomarańczowy lub żółty. Kolory te były modne na wybiegach w ciągu ostatnich dwóch sezonów i powinny być łatwo dostępne w sklepach - po prostu szukaj ich w ubraniach w jasnych kolorach, a nie w neutralnych.

Idealna długość sukienki do pracy

Idealna długość sukienki do pracy to oczywiście taka, która jest idealna do pracy! Jeśli w ramach swojej pracy jesteś cały dzień na nogach, musisz mieć pewność, że Twój strój nie będzie utrudniał Ci wygodnego i szybkiego poruszania się. Zbyt długa sukienka może powodować ryzyko potknięcia się lub być uciążliwa, gdy będziesz chwiać się przed drukarką, a zbyt krótka może odwracać uwagę od Twojego profesjonalizmu. Najlepsza długość znajduje się gdzieś pośrodku; sukienka do kolan jest idealnym rozwiązaniem pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.

Weź pod uwagę obowiązujący w miejscu pracy dress code

Wybierając strój do pracy, weź pod uwagę obowiązujący w miejscu pracy dress code. Jeśli masz szczęście mieć wpływ na swój dress code, skorzystaj z okazji i wybierz coś, co będzie wygodne i odpowiednie do sytuacji. Ważne jest także, aby wziąć pod uwagę swoją rolę w organizacji: czy jesteś studentem odbywającym letnią praktykę? Nauczycielem? Programistą? Niektóre miejsca pracy sprzyjają kreatywnej ekspresji, podczas gdy inne preferują bardziej formalny strój.

Ekskluzywne sukienki znajdziesz na https://laberie.pl/