komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Czym kierować się przy wyborze mebli do kuchni?

wtorek, 12.1.2021 14:25
kategorie artykułu:

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że aranżacja kuchni to niezwykle trudne zadania. Tym bardziej, jeśli jest ona połączona z salonem. Bardzo istotną rolę ogrywa wybór odpowiedniego wyposażenia, zarówno mebli, jak i sprzętu AGD. Szafki powinny być zarówno praktyczne, jak i designerskie. Czym kierować się przy wyborze mebli do kuchni? 5 skutecznych porad.

Czym kierować się przy wyborze mebli do kuchni?

Wybierając meble do kuchni, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, które wpłyną na ich praktyczność oraz komfort użytkowania. Zakup musi być dokładnie przemyślany. Zanim zdecydujesz na konkretne rodzaje mebli oraz ich ilość, koniecznie:

1. Zrób pomiar kuchni i wybierz kształt.

Zanim odwiedzisz sklep meblowy, dokładnie zmierz całe pomieszczenie, aby odpowiednio dopasować meble do kuchni. Od razu ustal również kształt zabudowy i ustawienia mebli. Jeśli kuchnia jest duża, masz ogromny wybór i dowolność w aranżacji. Meble można zamontować w kształcie litery U lub G, postawić duży stół, który pomieści całą rodzinę czy świetnie się prezentującą wyspę kuchenną. W mniejszych przestrzeniach kieruj się przede wszystkim funkcjonalnością. Wybierz modele, które pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy i akcesoria, ale jednocześnie nie zagrodzą wnętrza. Najlepiej sprawdzi się układ w kształcie litery L. Niezależnie od wielkości kuchni, nie zapomnij również o tzw. trójkącie roboczym. Polega on na umieszczeniu kuchenki, lodówki oraz zlewozmywaka w niewielkiej odległości od siebie, aby ułatwić proces przygotowywania posiłków.

2.Zadecyduj, w jakim stylu ma być urządzona kuchnia.

Meble do kuchni powinny cechować się nie tylko praktyczności, ale również walorami estetycznymi. Przed zakupem wyposażenia ustal styl, w jakim zaaranżujesz pomieszczenie. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednie fronty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mebli od tradycyjnych po nowoczesne w szerokiej palecie barw. Możesz zdecydować się na te w stonowanych barwach lub zaszaleć i postawić na mocny akcent np. czerwień. Pamiętaj jednak, aby pasowały one do reszty elementów. W ten sposób stworzą spójną całość.

3. Wybierz rodzaj i wielkość szafek.

 Zestawy szafek muszą być tak pojemne, aby zmieścić wszystkie akcesoria m.in. garnki, patelnie, talerze, kubki, sztućce i wiele innych. W związku z tym, zanim kupisz meble, koniecznie zaplanuj sposób przechowywania akcesoriów kuchennych. Wybierz odpowiednią ilość szafek oraz ich wielkość. Zwróć uwagę również na to, czy szafki mają być tylko na dole, czy również u góry. A może narożne? To wszystko jest bardzo istotne i wpływa na funkcjonalność pomieszczenia, a tym samym wygodę użytkowania.

4. Materiał, z którego wykonane są meble.

Meble do kuchni powinny służyć nam przez wiele lata. Koniecznie weź pod uwagę materiał, z którego są one wykonane, a także wykończenie. To wpływa na ich żywotność. Czasami lepiej dopłacić, ale mieć pewność, że meble będą użytkowane przez długi czas.

5. Ustal budżet.

Jednym z głównych wyznaczników wyboru mebli jest budżet, jakim dysponujemy. Ustal kwotę, jaką możesz przeznaczyć na ich zakup.

 

 
niedziela, 17.1.2021 22:44
niedziela, 17.1.2021 22:33
sobota, 16.1.2021 11:35
piątek, 15.1.2021 15:15
piątek, 15.1.2021 11:48
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele