komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 18 stycznia 2020

Piotra, Małgorzaty

Czym charakteryzują się ekologiczne środki czystości? Poznaj linię produktów Ludwik Ekologiczny

czwartek, 12.12.2019 21:42 , odsłony: 309
kategorie artykułu:

Pogarszające się warunki klimatyczne czy duże zanieczyszczenie środowiska, sprawiają, że coraz większą wagę zaczynamy przykładać do ekologii. Czas najwyższy! Każdy z nas powinien dbać o naszą planetę, dokonując codziennych, świadomych wyborów, wspierających środowisko. Czy to poprzez odpowiednią segregację odpadów, czy przez wybór ekologicznych produktów codziennego użytku jak np. kosmetyki czy środki czystości. Jak rozpoznać produkt ekologiczny, czym się charakteryzuje? 

Ekologiczny skład – czyli jaki?

Stojąc przed sklepową półką nie zawsze możemy od razu rozpoznać czy dany produkt jest naprawdę ekologiczny. Nawet, jeżeli etykieta produktu mówi, że jest on „eko”, warto zwrócić uwagę również na jego skład. Produkt ekologiczny nie powinien zawierać szkodliwych dla środowiska i zdrowia substancji takich jak np. fosforany, przyczyniające się do wymierania organizmów żywych w wodach i zakwitania akwenów; borany, które mogą mieć szkodliwy wpływ na dziecko w łonie matki, reaktywne związki chloru, substancje toksyczne, działające mutagennie i rakotwórczo oraz formaldehyd czy mikroplastik. 

Środki czystości przyjazne dla środowiska, nie zawierające szkodliwych substancji, ma w swojej ofercie Ludwik Ekologiczny. Wybierać możemy spośród produktów takich jak płyn do mycia naczyń, płyn uniwersalny, pianka do czyszczenia kuchni, pianka do czyszczenia łazienki, płyn do mycia kabin prysznicowych, płyn do mycia szyb i luster oraz tabletki do zmywarek. 

Opakowania nadające się do recyklingu

Wybierając produkty codziennego użytku, poza składem, zwracajmy również uwagę na warstwę wierzchnią. Odzysk surowców z odpadów w obecnych czasach jest niezwykle ważny, dlatego decydujmy się na produkty, których opakowania nadają się do recyklingu i spełniają określone normy środowiskowe. Zwracajmy również uwagę na ilość tworzywa sztucznego użytego w danym opakowaniu – wybierajmy produkty, których opakowania zawierają jego ograniczoną ilość lub nie zawierają go w ogóle. 

Inne cechy ekologicznych środków czystości

Ekologiczne środki czystości nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko, a zastosowane w nich detergenty są biodegradowalne – czyli musi zachodzić w nich biochemiczny rozkład związków organicznych do prostych związków nieorganicznych. Produkty Eko posiadają również niezbędne certyfikaty, poświadczające, iż spełniają one wysokie wymagania jakościowe, zdrowotne i ekologiczne. 

Ekologiczne środki czystości także mogą być wysoce skuteczne!

To, że produkt nie zawiera szkodliwych, toksycznych substancji, a bezpieczne dla środowiska i zdrowia zamienniki, nie oznacza, że będzie on mniej skuteczny, niż tradycyjny środek czystości. Przykładowo – pianki i płyny z serii Ludwik Ekologiczny radzą sobie nawet z uporczywymi, tłustymi, trudnymi plamami. Ich unikalna formuła, sprawia, że produkty te efektywnie usuwają zabrudzenia, pozostawiając powierzchnie lśniąco czyste! 

Zadbaj o siebie i swoją planetę – wybierz produkty ekologiczne Ludwik Ekologiczny: https://ludwikekologiczny.pl/produkty/ 

 
piątek, 17.1.2020 09:05
piątek, 17.1.2020 08:50
1
czwartek, 16.1.2020 14:22
poniedziałek, 13.1.2020 08:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki