Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

poniedziałek, 20.11.2023 08:00

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dla kobiet jedną z najważniejszych czynności kosmetycznych. Sposobów na usunięcie włosków jest wiele: depilacja woskiem, pastą cukrową czy zwykłą maszynką. Jednak najskuteczniejszym sposobem jest depilacja laserowa. Zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu? Podpowiadamy, jakie są jej wady i zalety depilacji laserem.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej? Studio Eos w Katowicach

Zabieg depilacji laserowej polega na użyciu lasera, który wysyła wiązkę światła przenikającą w głąb skóry. Melanina odpowiedzialna za ciemny kolor włosów absorbuje światło, podgrzewa się i trwale niszczy cebulki włosów. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, warto odwiedzić Studio Eos w Katowicach. Wykwalifikowany pracownik dobierze odpowiednią moc lasera oraz czas trwania impulsu. Studio Eos w Katowicach działa od 2007 roku, co jest gwarancją doświadczenia oraz zadowolenia klientów.

Zalety depilacji laserowej

Zabiegi depilacji laserowej posiadają liczne grono stałych i zadowolonych klientów. Do zalet depilacji laserowej należą przede wszystkim:

  • skuteczność – melanina pod wpływem wiązki światła, uszkadza cebulki i korzenie włosków. Nowoczesne lasery, w które wyposażone jest studio Eos w Katowicach, pozwalają na skuteczne pozbycie się zarówno ciemnych, jak i jasnych włosów;
  • trwałość zabiegu – w przeciwieństwie do tradycyjnych metod golenia, laser likwiduje włosy nawet o długości 1 mm, pozostawiając skórę gładką na klika tygodni. Aby pozbyć się włosków na kilka lat, zabieg depilacji laserowej wystarczy powtórzyć w 3-10 serii;
  • komfort – wbrew pozorom zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny. W Studio Eos w Katowicach można poprosić o maść znieczulającą. Dodatkowo wykorzystywane lasery posiadają specjalny system chłodzenia, niwelujący ból;
  • cena – mimo że cena depilacji laserowej nie jest niska, pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na tradycyjnych maszynkach i piankach, dzięki trwałym efektom.

Ponadto zabiegi depilacji laserowej pozwalają na pozbycie się problemów natury estetycznej: wrastających włosków oraz zapalenia mieszka włosowego.

Depilacja laserowa – spełnienie marzeń o gładkiej skórze

Zabieg depilacji laserowej pomimo kilku wad, pozwala zapomnieć o dyskomforcie związanym ze zbędnym owłosieniem i cieszyć się większą spontanicznością. Aby zapewnić sobie trwałe efekty, warto umówić wizytę w Studio Eos w Katowicach (https://studioeos.pl/kosmetyka/depilacja-laserowa-katowice/). Opinie na temat depilacji laserowej w gabinecie są bardzo pozytywne. Specjaliści dbają o komfort klientów, oferując również atrakcyjne ceny.