Czy warto kupić mieszkanie w stolicy Dolnego Śląska?

wtorek, 21.9.2021 08:06 231

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości w Polsce skłania niektórych do inwestowania, inni natomiast wciąż wstrzymują się z podjęciem decyzji. Kiedy przyjrzymy się bliżej historycznym wykresom, możemy słusznie dojść do wniosku, że taniej raczej już nie będzie. Dlatego nie ma większego sensu odwlekania decyzji o zakupie własnego lokum, jeśli mamy ku temu sposobność.

Śledzący rynek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wciąż możemy trafić na prawdziwą okazję, tylko trzeba wiedzieć, gdzie jej szukać. Pośród ogłoszeń w sieci znajdziemy też takie, którym warto przyjrzeć się dokładniej. Atrakcyjne oferty cenowo obejmują nie tylko rynek wtórny, ale także pierwotny, co dobrze widać na przykładzie Wrocławia.

Nie zastanawiaj się zbyt długo nad okazją

Nieustanne wyczekiwanie na to, że ceny nagle poszybują w dół to na dobrą sprawę droga donikąd. Prędzej można spodziewać ewentualnej korekty, ale nie ma co liczyć na to, że będzie ona wiązała się ze spektakularnymi spadkami. Stawki za metr w stolicy Dolnego Śląska oscylują obecnie w granicach 8000 złotych. Prognozy zapowiadają kolejne wzrosty.

Stale rosnące ceny skłaniają wielu kupujących do przyjrzenia się także ofertom z rynku wtórnego. To często oznacza jednak pójście na kompromis, gdyż w starym budownictwie znacznie łatwiej trafić np. na mieszkanie bez windy. Siłą rzeczy w pierwszej kolejności szukamy czegoś na miarę potrzeb w nieco powiększonym budżecie.

Dobra lokalizacja to podstawa i niech nikogo nie dziwi to, że rozstrzał cenowy pomiędzy wybranymi dzielnicami Wrocławia jest tak duży. Dobrze skomunikowane nieruchomości szybko znajdują nabywców, gdyż doskonale zdają sobie oni sprawę z zalet wybranej lokalizacji. Czasem jednak można upatrywać okazji w miejscach, które dobrze rokują na przyszłość.

Przeczytaj również: Szukasz mieszkania we Wrocławiu w celach inwestycyjnych? Weź pod uwagę te dzielnice

Od zera do dobrze prosperującego rentiera

Choć początki bywają trudne, wcale nie musi to być regułą. Nasza pierwsza inwestycja w nieruchomość może przynieść nam pokaźny zysk, o ile w rozsądny sposób podejdziemy do tematu. Największy problem stanowi jednak znalezienie atrakcyjnych pod kątem inwestycyjnym mieszkań we Wrocławiu.

Przeszukiwanie Internetu bywa dość czasochłonnym i rozczarowującym zajęciem. Opis wielu ofert nijak ma się do stanu faktycznego, a poza tym trudno popularnych portalach ogłoszeniowych znaleźć mieszkanie wystawione na sprzedaż bezpośrednio przez właściciela. Zawsze możemy jednak podejść do tematu w nieco inny sposób.

Wystarczy, że tym razem ograniczysz swoje poszukiwania do portalu Adresowo - Tutaj znajdziesz mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w dobrej cenie, w tym największą bazę ogłoszeń bez pośredników. Już teraz sprawdź, czy wśród nich nie ma czegoś skrojonego idealnie na miarę twoich potrzeb.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy inwestorami, czy też szukamy lokum do życia, z pewnością warto wziąć pod uwagę Wrocław. To perspektywiczne miasto, które z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu w skali europejskiej. Jeśli mamy coś na oku, rozważmy zakup, zanim cena za metr nie osiągnie zupełnie nieakceptowalnego dla nas pułapu.