komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 21 stycznia 2021

Agnieszki, Jarosława

Czy warto iść na studia podyplomowe?

piątek, 4.12.2020 13:41 , odsłony: 270
kategorie artykułu:

Ukończenie studiów licencjackich czy magisterskich nie musi oznaczać końca edukacji. Nie każdy chce jednak zostać doktorem, niektórym studentom wystarczy znacznie krótsza i mniej wymagająca forma nauki. Czy warto iść na studia podyplomowe?

  1. Studia podyplomowe w Krakowie
  2. Czy warto iść na studia podyplomowe?

Zdania na ten temat są podzielone. Wielu zwolenników studiów podyplomowych twierdzi, że warto, ze względu na możliwość stosunkowo szybkiego poszerzenia wiedzy, co zostanie udokumentowane odpowiednim dyplomem. Przeciwnicy podkreślają, że na studiach podyplomowych nie można nauczyć się zbyt wiele, ponieważ trwają one za krótko. Prawda leży jednak po środku.

Studia podyplomowe w Krakowie

Miasto królów uważane jest za jedno z miast studenckich. Co roku przyjeżdżają do niego tysiące studentów, głodnych wiedzy i nowych wrażeń. W ofercie krakowskich uczelni nie brakuje również kierunków podyplomowych, przeznaczanych dla tych studentów, którzy pierwszy etap edukacji wyższej mają już za sobą. Ci studenci traktują studia podyplomowe zwykle jako formę uzupełnienia wiedzy o zakres, który nie został wyczerpany podczas tradycyjnego toku studiów. Temu m.in. służą właśnie kierunki podyplomowe. Rzadko obejmują one bardzo szeroki zakres wiedzy, a jeśli tak, to trwają dłużej niż dwa semestry. Studia podyplomowe są więc formą zdobycie wiedzy specjalistycznej i poszerzenia wiadomości z wąskiej dziedziny, wpisującej się w szerszy zakres tematyczny. Przykładowo, absolwenci psychologii wybierają studia podyplomowe z psychodietetyki, natomiast ekonomiści z zakresu podatku VAT.

Czy warto iść na studia podyplomowe?

Zalet tej formy edukacji jest znacznie więcej niż wad. Podyplomowe studia Kraków pozwalają poszerzyć wiedzę z wybranego zakresu, a także, jeśli jest to wpisane w program studiów, zdobyć praktyczne doświadczenie podczas studenckich praktyk. Nie bez znaczenia jest również możliwość poznania ludzi, którzy podobnie jak student, przyszli na studia aby podnieść swoje szanse na rynku pracy, na którym wciąż jednym z najważniejszych kryteriów jest odpowiednie wykształcenie.

Studia podyplomowe są również alternatywą dla osób, które swoją edukację wyższą zakończyły już wiele lat wcześniej. Konieczność poszerzenia wiedzy wymusza na nich często sytuacja zawodowa lub wchodzące w życie nowe uregulowania prawne, dotyczące niektórych zawodów. Dla takich osób nieatrakcyjne są studia pierwszego czy drugiego stopnia, wymagające nauki przez kilka lat - te podyplomowe są więc idealną opcją na zdobycie potrzebnego dyplomu.

 

 
dzisiaj, 1 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 19.1.2021 11:59
poniedziałek, 18.1.2021 15:35
poniedziałek, 18.1.2021 15:30
poniedziałek, 18.1.2021 15:27
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele