komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 marca 2021

Tomasza, Perpetuy

Czy dieta pudełkowa działa? Wałbrzyski SuViBox odpowiada

poniedziałek, 18.1.2021 12:19 , odsłony: 271
kategorie artykułu:

Każdego roku zainteresowanie cateringiem dietetycznym wzrasta. Jest to szczególnie zauważalne w styczniu, czasie noworocznych postanowień. Każdy chcący schudnąć zadaje sobie jednak jedno pytanie: „czy dieta pudełkowa działa?”. Odpowiedź jest prosta: tak, ale pod pewnymi warunkami.

Skuteczność diety pudełkowej

Catering dietetyczny wg SuViBox uważany jest za skuteczny i wygodny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. W końcu fit posiłki są dostarczane prosto pod nasze drzwi, więc prościej być już nie może. Niemniej należy sobie uzmysłowić, że sam zakup diety pudełkowej nie równa się sukcesowi.

Catering nie jest żadną magiczną metodą, która sprawi, że na pewno schudniemy. Efekty zależą od wielu czynników! Na niektóre mamy wpływ my, na inne firma, której usługi wybieramy. Należy więc zwrócić uwagę na co najmniej kilka rzeczy. Mając świadomość ich znaczenia, unikniemy porażki i zwiększymy swoje szanse na sukces w odchudzaniu.

Na co zwrócić uwagę?

  1. Kaloryczność – wybierając dietę, należy wybrać również jej kaloryczność. Należy jednak uważać, bo równie szkodliwa może być i za wysoka, i za niska wartość. Aby wybrać właściwą, trzeba znać swoje zapotrzebowanie kaloryczne. W obliczeniu tej wartości pomogą Ci kalkulatory online. Następnie odejmij od niej nie więcej niż 300 kcal. Uzyskasz wtedy kaloryczność, która pozwoli Ci zdrowo schudnąć. W tej kwestii warto również skonsultować się z dietetykiem, zwłaszcza jeśli borykasz się jakimiś problemami zdrowotnymi.

Dlaczego kaloryczność jest ważna? Źle dobrana może sprawić, że przytyjemy zamiast schudnąć lub narazimy się np. na niedobory żywieniowe.

  1. Jakość posiłków – kolejnym ważnym czynnikiem jest jakość posiłków. Jeśli będą nieświeże, przygotowane w sposób mało zdrowyczy nawet źle przechowywane, skuteczność takiej diety stoi pod dużym znakiem zapytania. Wszelkie alarmujące sygnały nie powinny być lekceważone! To ważne, bo niska jakość może doprowadzić nawet do zatruć pokarmowych.
  2. Zbilansowanie posiłków – by dieta pudełkowa była zdrowa i skuteczna, musi być odpowiednio zbilansowana. Oznacza to, że powinna być bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W tym celu warto się upewnić, czy posiłki danej firmy planowane są z udziałem dietetyków. Można również samodzielnie spróbować obliczyć zawartość mikroskładników np. z jednego dnia. Wystarczy posiadać jadłospis i wagę kuchenną.
  3. Sposób jedzenia – to prawdopodobnie najważniejszy czynnik. Co on oznacza? Dieta pudełkowa nie może być skuteczna, jeśli jej nie przestrzegasz! Aby działała, należy unikać podjadania między posiłkami i „ulepszania” posiłków poprzez dodawanie dodatkowych składników.
 
piątek, 5.3.2021 16:03
piątek, 5.3.2021 14:36
piątek, 5.3.2021 14:28
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele