Czasowe zmiany na CMK – modernizacja linii zwiększy jej standard

czwartek, 6.7.2017 08:00 1608 0

Zmiany w kursowaniu pociągów, jadących CMK z Warszawy do: Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia są ujęte w rozkładzie jazdy. Pasażerowie są informowani o zmienionym od 10 lipca na 30 dni czasie przejazdu. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. stacja Włoszczowa Północ będzie wygodniejsza dla podróżnych. Pociągi pojadą przez stacje Włoszczowa i Olszamowice 200 km/h. Zwiększy się bezpieczeństwo podróży.

Od 10 lipca do 10 sierpnia zmienioną trasą pojadą pociągi kursujące dotychczas po Centralnej Magistrali Kolejowej. Wydłuży się czas przejazdu pociągów na trasie z Warszawy do Krakowa, Katowic, Wrocławia, Opola. Zamkniecie CMK wykorzystają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
na intensywne prace zwiększające możliwości linii i komfort obsługi pasażerów

Intensywne prace na odcinku Opoczno – Włoszczowa /Knapówka

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przez miesiąc wykonają najważniejsze prace na stacjach Olszamowice i Włoszczowa Północ na odcinku CMK Opoczno Południowe – Knapówka. Zasadniczym celem jest dostosowanie stacji i linii do prędkości 200 km/h, a w przyszłości nawet do 230 km/h. Efektem będzie także bardziej komfortowa obsługa pasażerów na stacji Włoszczowa Północ. Powstanie nowy peron oraz przejście podziemne wyposażone w windy. Trwa równocześnie budowa nowego posterunku Pilichowice, który umożliwi przejazd większej liczby składów. Na objętym pracami odcinku wymienione zostaną tory, rozjazdy, urządzenia sterowania. Wymieniona będzie sieć trakcyjna między Idzikowicami a Olszamowicami. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Podczas zamknięcia CMK prace będą prowadzone całodobowo, jednocześnie na dwóch torach.

Wartości realizowanych inwestycji to ponad 162 mln zł. Prace rozpoczęły się w marcu. Bez zmiany czasu przejazdu pociągów wykonano już jedną czwartą prac. Ich zakończenie planowane jest do końca roku. Inwestycja jest częścią większego zadania: „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”.

Zmiany w kursowaniu pociągów

Od 10 lipca do 10 sierpnia zaplanowano przerwę w ruchu pociągów na odc. Opoczno Południowe – Włoszczowa/ Knapówka. Zmieni się zatem siatka połączeń pociągów
PKP Intercity kursujących po Centralnej Magistrali Kolejowej.

 • Większość pociągów relacji Warszawa – Kraków/Katowice/Wrocław oraz Łódź – Kraków kursować będzie zmienioną trasą przez Skierniewice i Częstochowę. 
 • Dwa pociągi – EIP relacji Warszawa - Wrocław/Jelenia Góra oraz EIC rel. Warszawa – Wrocław/Szklarska Poręba pojadą przez Łódź, z postojem na stacji Łódź Widzew.
 • Czas podróży na trasie Warszawa – Kraków w zależności od pociągu wydłuży się
  od kilkunastu minut do ponad godziny. Natomiast czas przejazdu między stolicą
  a Wrocławiem a Katowicami wzrośnie o około 40 min. Ponadto podróż z łodzi
  do Krakowa wydłuży się od 15 do 35 min.
 • Zmiany w relacjach Kraków – Kielce - Olsztyn dotyczą trzech pociągów: IC Żeromski,
  IC Kolberg, IC Orłowicz. Na odcinku Warszawa – Kielce pojadą zmienioną trasą przez Radom i Skarżysko-Kamienną. W związku z tym, pasażerowie będą mogli skorzystać
  z dwóch dodatkowych postojów na stacjach Włoszczowa i Kielce Czarnów.  

Na czas objazdów PKP Intercity zwiększy liczbę dostępnych biletów w ofercie Super Promo (pula najtańszych biletów na połączenie ekspresowe EIP – Pendolino oraz EIC) dla pociągów kursujących do/z Warszawy do/z Wrocławia, Katowic oraz Krakowa.

Szczegółowe informacje o zmianach są na stronie internetowej intercity.pl. Można je uzyskać także na infolinii 19 757. Zmiany zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy pociągów, który obowiązuje od 11 czerwca br. i dostępny jest na stacjach oraz na portalpasazera.pl.

Źródło: Informacja prasowa

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)